Skip to content

çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe – produkte origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Me moshën, pesha e tepërt nuk është vetëm një problem estetike, me të në nyje të qëndrueshme lidhur sëmundjet e zemrës, enët e gjakut dhe sistemin e tretjes. Depresioni dhe uljen e tonin e jetës bëhet i përhershëm. çaj Purple Chang-Shu është një mjet i domosdoshëm për humbje peshe dhe janë një burim i ushqyesve.

Blue çaj Chang-Shu konsiderohet një elitë, që nga lënda e parë vjen nga Azia Juglindore ku ajo rritet bimë medicinale. Është marrë për të rivendosur mbrojtjet e trupit, normalizimin e metabolizmit dhe humbje peshe.

Pronat e dobishme e çaj Chang-Shu

1 34 çaj Purple Chang shu | Чанг Шу për humbje peshe  produkte origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

Kultivimi, mbledhja dhe përdorimi i shërimit

çaj tibetian Chang-Shu sezonal është i lidhur me një histori të gjatë. Flora e Azisë tropikale – misteri i natyrës. Rreth Pronat e dobishme e Klitoria Ternate u bë i njohur në shekullin e XVIII, Thais, populli i Tibetit dhe Nepal quajnë atë bimore bar Anchan. lule Klitoria duket si flutura të ndritshme blu, kështu Chung-Shu është emri i “Butterfly mjegull”.

Në shtëpi çaj me lule Chung-Shu përdorur në mjekësinë tradicionale dhe alternative. Kjo është një kurë e madhe për pagjumësi, lodhje kronike, për të stimuluar qarkullimin, rinovimin e trupit dhe humbje peshe. Kjo është nga lule të thata të prodhuesve vendas ofrojnë çaj purpurt Chang-Shu për humbje peshe.

pastrues veprim me çaj natyral blu Chang-Shu për shkak të përmbajtjes unike dobishme:

Pjesa kryesore Përdorimi

1 glycoside p-5

 • suppressant e oreksit;
 • rregullon proteina, karbohidrate dhe metabolizmit lipidik;
 • përballet me një diabet;
 • rrit qëndrueshmëri dhe performancën.

2 e coleonol (Forskolin)

 • heq “karbohidrate” ënjtje;
 • rikthen florën e gjithë traktit digjestiv;
 • toksina, patogjene; ​​
 • pengon formimin e tumoreve malinje.

3 acid linoleik (konjuguar)

 • ndihmon për të reduktuar yndyrë organeve të brendshme dhe nënlëkurës;
 • përshpejton humbje peshe (në kombinim me një dietë të butë);
 • normalizes metabolizmin e lipideve në nivelin e membranave qelizore dhe subcellular.

4 glucomannan

 • polysaccharide, fibra dietetike perbehet nga fibra të tretshme;

 • ndikojnë peristaltikės, promovon humbje peshe;
 • eliminon kapsllëk;
 • rrit viskozitetit në stomak, mbështet florën e zorrëve dhe 12 Ulçera duodenale;
 • ndjesi e urisë.

5 bioflavonoids

 • uljen e kolesterolit të keq me më shumë se 20%;
 • parandaluar thyerje të enëve të gjakut, forcimin e muret e tyre;
 • rritjen e fluksit të gjakut;
 • reduktojë presionin.

6 vitamina

 • adjuvants natyrore dhe modulators mbështesin trupin; rivendosur elasticitet, për të mbrojtur sistemin endokrin gjatë humbje peshe;
 • stimulojnë aktivitetin e trurit;
 • tretet plotësisht dhe excreted.

7

20 24 çaj Purple Chang shu | Чанг Шу për humbje peshe  produkte origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

catechins

 • antioksidantë natyrore çhelmoj trupin nga substancat toksike dhe radikalet e lira;
 • Mbrojtja kundër kancerit;
 • rritur fuqinë e enëve të gjakut të trurit;
 • një efekt i dobishëm në përbërjen e gjakut;
 • stabilizuar e nivelit të sheqerit në gjak.

8 lipase dhe protease

 • enzima kundërshtojnë proceseve inflamatore të sistemit tretës (gastrit, ulcera);
 • nxitur ndarje normale e proteinave dhe yndyrave;
 • muskujt e zemrës Zgjedh;
 • mbështetur sistemin nervor.

9 methylxanthine dhe kafeinë

 • reduktuar oreksin;
 • proceset Normalize metabolike;
 • Rritja e efikasitetit;
 • rritur aktivitetin intelektual.

10 taninet

 • taninet japin shijen e hidhur të çajit;
 • prodhimi i kripës dhe substancave helmuese;
 • ndikojnë koagulimit të gjakut (astringent);
 • vetitë antibakteriale në gastrit dhe ulcerat;
 • një efekt i dobishëm për lëkurën dhe flokët.

11 theanine

 • antidepressant natyrore;
 • zvogëlon stresin

  emocional me stres;

 • jep energji shtesë;
 • tone.

Çaj vjollcë e Chang-Shu

Properties çaj purpurt e Chang-Shu përcaktohen kryesisht nga një përbërje të pasur të komponentëve të tij aktive. Besohet se bimët rritur në malësitë, kanë përbërje më të mirë dhe pronat në krahasim me një bimë e harlisur në fushë.

>>>>  KETO PRO Diet - opinionet, çmimi, komente, faqen zyrtare

Pra, e konsiderojnë ushqyesve themelore që janë të përfshira në një çaj kinez Chang-Shu dhe se si ato ndikojnë në trupin e njeriut:

 • A bioflavonoid. Ndihmon për të forcuar muret e enëve të gjakut, duke i bërë ata elastike dhe të fortë. Forcon flokët dhe thonjtë.
 • Catechin është një antioxidant natyrore që ndihmon trupin në luftimin e indeve dhe kolesterolit yndyrë pllaka. Parandalon plakjen e hershme e trupit, ndihmon për të rregulluar nivelet e glukozës në gjak.
 • Vitaminat. pronat e tyre të dobishme janë në ruajtjen e imunitetit të njeriut. Ata janë të përfshirë në mënyrë aktive në të gjitha proceset që ndodhin në trup.
 • Metilksantina janë komponimet e alkaloide. Pasi në trup, kontribuon për të moderuar të djegur yndyrë. Gjithashtu ndihmon për të hequr qafe toksina e akumuluara.
 • Tanin (ose tetany) është një

  7 çaj Purple Chang shu | Чанг Шу për humbje peshe  produkte origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

  amino acid i nevojshëm për aktivitetet normale fizike dhe mendore. Ka veti antibacterial, aktivizon eliminimin e toksinave. Një efekt pozitiv në traktin gastrointestinal.

 • Thiamine – një amino acid që ndihmon trupin për të përballuar stresin e fortë emocionale dhe fizike. Ka veti tonik.

Si për të bërë çaj purple Chang-Shu

E rëndësishme: për të ruajtur pronat dhe të bukur të ndritshme hije blu çaj pirja, Chang-shu | Чанг-Шу duhet vetëm në një xhami ose porcelani pjatë.

Metoda e përgatitjes së çajit purple Chang-Shu:

 • ujë të valë për pije tenxhere ose filxhan;
 • 4-5 lule çaji Chang-Shu mbuluar me ujë që nuk i kalon 80 ° C;
 • vëllimi i ujit 150-200 ml në 1 shërbejnë çaj;
 • mbuluar, të lartë, ju mund të vendosni një peshqir të vogël;
 • rëndësishme për të mbajtur kohë – të paktën 25-30 minuta;
 • në çaj shtoni pak mjaltë, një fetë limoni -. Për shijen

brewed duhur çaj blu Chang-Shu ka një aromë bar me shije ekzotike perimeve të bizele të njoma dhe misri. Mund të jetë i dehur i ftohtë, në cilësinë dhe pronat e çajit nuk është prekur.

Opinion expertley Степаненко66 vjet, gourmets Asciistory Eliminatoria shtuar kur çaj brewing purple Rose petals çaj, xhenxhefil, trumzë, livando, nenexhik ose melasa. Tea Chang-Shu shkon mirë me bimëve të ndryshme dhe aditivëve pa humbur pronat e tyre themelore.

Si për të bërë çaj purpurt Chang-Shu për humbje peshe

Për të arritur efektin e dëshiruar është e rëndësishme për të pirë çaj Chang-Shu:

 • duhet të marrë brewed fllad çaj jo më shumë se 3 herë në ditë;
 • mëngjes të rregullt dhe në mbrëmje para gjumit;
 • çaj Chang-Shu nevojë për të pirë pas një vakt, pas 20 min;.
 • rekomanduar dozë ditore prej aplikimit të çajit – 150-200 ml;
 • Kursi i trajtimit për humbje peshe – të paktën 2-3 muaj

.

rëndësishme:. Çaj Chang-Shu troket oreks të madh, gjatë pritjes të kenë mundësinë për të shqyrtuar dietën tuaj dhe të rregulluar të gjithë sistemin e ushqimit për humbje peshe ishte efektive

Kundërindikimet çaj Chang-Shu

rëndësishme:. Contraindications çaj natyral Chang-Shu hollim nuk ka, në pajtueshmëri të plotë me udhëzimet për pritjen dhe dozen

>>>>  Keto Guru - Kapsula hollim jemi kontrolluar nëse ajo është blerë me vlerë?

Blue çaj Chang-Shu ka kufizime:

 • gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji për të pirë çaj Chung-Shu nuk rekomandohet;
 • fëmijët nën 16 vjet vetëm me lejen e mjekut nutrionistit ose;
 • në qoftë se ju jeni alergjik ndaj bimor dhe teas lule mund të jetë intolerant të përbërësve të çajit Chang-Shu;
 • nën presion të reduktuar, përdorimi me kujdes e nevojshme ditore të presionit të kontrollit të gjakut.

dëm në trup mund të shkaktojë përdorimin e pakontrolluar dhe e parregullt e çaj purpurt Chang-Shu. Përdorimi dhe të dyfishtë rezultatin për të arritur nuk do të funksionojë, por mund të prodhojë efektet e padëshiruara

 • përzier të vjella;
 • acarim të mukozës të kavitetit oral;
 • kruarje, skuqje, teshtimë, skuqje (reaksion alergjik);
 • kërcim të mprehtë në presionin në rrëshqitje.

Mendimi i expertflyer Пилипенко36 vitit, Asciistory Vladimirpenelo konsumi i rregullt i çajit blu Chang-Shu janë të rekomanduara për të krijoj një grumbull test. Në qoftë se gjatë ditës Reagimet negative nuk do të mund të sigurtë të pini të gjithë kursin.

çaj Purple Chang-Shu për humbje peshe

Sipas ekspertëve, konsulentët nutritionists, mjekët, nutritionists, gastroenterologists, çaj lule Chang-Shu sajë të kombinimit të një kompleks i madh i mineraleve, elementët gjurmë dhe vitamina është përdorur për qëllime mjekësore dhe promovon humbje peshe:

 • administrimi sistematik i çajit fillon metabolizmin, përshpejton metabolizmin;
 • çaji purple Chang-Shu – një furrë fuqishëm që konverton yndyrë në energji, duke rritur në masë të ligët muskujve;
 • ul oreksin, merr shpëtoj nga zakonet e overeating (të dalë nga varësia psikologjike);
 • stabilizon njerëzit hollë pesha (pesha nuk do të kthehen);
 • çaj vendosur veten si një Energizer natyror dhe nxitës imunitar humbur njerëzit peshë;
 • heq ënjtje të fytyrës dhe gjymtyrëve, duke butësisht reduktimin e presionit;
 • çon në kushte normale të enëve të gjakut;
 • Chang-Shu – antioxidant, shkrin dhe heq kripërat e metaleve të rënda dhe substancave toksike;
 • çaj tibetian stabilizon traktit të tretjes, heq kapsllëk, diarre, dysbiosis, butësisht pastron zorrët;
 • çaj Chung-Shu gjithashtu thins gjakun, përmirëson qarkullimin e gjakut;
 • tone moderuar, heq stresin, ankthin, lodhje.

rëndësishme: çaji purple Chang-Shu mund të përdoret si një ilaç kozmetike është për pije dhe të bëjë maska ​​për flokët, fytyrën; madje edhe në shtëpi për të përgatitur tinctures, kompresa, shtoni krem ​​dhe ointments për trupin.

Ku për të blerë çaj purple Chang-Shu

Të gjitha llojet e vendeve-nga-natës, Dyqane dyshimtë online ofrojnë për të blerë kopje pirate të produktit natyral, duke i dhënë një të rreme për një çaj purpurt për humbje peshe Chung-Shu. Mashtrimet për para të dërgimit të mëdha sanës pluhurat, bimeve dhe rrënjët e origjinë të panjohur ose pluhur macabray të bardhë.

rëndësishme:. Analoge e çaj blu Chung-Shu nuk është dhe nuk mund të jetë

Për të marrë çaj të cilësisë, mënyrë kjo është e nevojshme vetëm në faqen zyrtare përmes një furnizues të besuar.

Sistemi i konsultimit dhe të shërbimit të klientit vepron çdo ditë rreth orën.

Hap-pas-hapi mënyrë që sistemi çaj purpurt e Chang-Shu është i thjeshtë dhe i përshtatshëm:

 • në seksionin “urdhërimin” në kolonën e veçantë është e populluar me një emër dhe numrin e telefonit;
 • brenda 10-15 minuta konsulenti jep shpjegim mbi përbërjen, vetitë dhe cilësinë e çaj për humbje peshe, kushtet e negociuara e blerjes, çmimi, ulje dhe ngritje;
 • blerësi konfirmon urdhrin;
 • çaj Chang-Shu dorëzuar me postë ose postë;
 • parcela është e pagueshme vetëm pas marrjes.
>>>>  Weight Manager për humbje peshe - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

rëndësishme:. Çaj blue Chang-Shu dorëzuar seamlessly në çdo qytet e UE dhe vendeve fqinje brenda 10-14 ditë pas konfirmimit rendit

Kostoja e plotësuar çaj purpurt e Chang-Shu

Në dyqanet online, farmacitë dhe të diskutueshme të vetme-faqe faqet mrekulli çaj për humbje peshe Chung-Shu ofertë për të blerë në kushte të ndryshme. Shkon çmimi prej 1 000 deri në 2 000 p, dhe çdo ofertë të mëvonshëm paketë për të blerë lirë.

Furnizuesit janë të përhershme duke u përpjekur për të bindur një klient për të blerë 3 pack çaj purpurt “e lirë dhe më e lirë”, vetëm 4 000 p Çmimi çaj purpurt e Chang-Shu sot është vetëm …!

Blerësi duhet të alarmuar se, duke mos siguruar informacion të plotë, garanci e cilësisë, shitësi këshillon të mos të ngutemi për të blerë çaj blu Chang-Shu 50% më lirë. Real cilësi të lartë çaj tibetian nuk mund të jetë i lirë

Opinion expectatation trajneri Tarasovskiy e BRSS, Master i sportit të informacionit ndërkombëtar class.History Tatianapostolova sa çaj Chang-shu. | Чанг-Шу, mund të gjendet vetëm në faqen zyrtare. Vlera e mallit nuk është fikse, në periudha të caktuara ka ulje dhe promovime.

Tea Chang-Shu:? Divorc apo jo

Çaj origjinal Chung-Shu nuk është për shitje në kioska të shitjes me pakicë, dyqanet, e saj të lirë në dispozicion nuk është një Scam dhe shumë e rrezikshme. Në rreme çaj mund të përmbajnë ngjyrat dhe shijet, sweeteners kimike që janë të dëmshme për shëndetin.

Në internet shumë komente, duke argumentuar, çaji purple Chang-Shu – divorci apo jo. Divorci është kryesisht për ata që stumbled mbi rreme.

informacion të vërtetë postuar në faqen zyrtare të internetit:

 • çdo grumbull i këtij çaji, Chang-Shu është kontrolluar me kujdes në bazë të normave dhe standardeve;
 • çaj Chang-Shu certifikuar i bërë në regjistrin e deklaratave në përputhje;
 • siguruara kopjet e skanuara të certifikatave të opinionit të Komisionit të ekspertëve, koordinatat e zyrave përfaqësuese dhe zyrat për mbledhjen e çaj Chang-Shu në qytetet e mëdha.

Studimet klinike konfirmojnë efektivitetin e çajit purpurt e Chang-Shu:

 • pesha reduktohet gradualisht, me asnjë ndryshim në personin ngjyra e lëkurës;
 • redukton yndyrë në zonat e problemit;
 • rinovimi dhe përtëritje e trupit;
 • me humbje peshe kthen butësi dhe lëvizshmërinë.

user reviews Real i çajit Chang-Shu

Para se të vendosni për të blerë çaj, ju keni nevojë për këshilla kompetente dhe rekomandimet e mjekëve, të dhëna të plota dhe, natyrisht, komente aktuale të atyre që testuar efektin e çaj blu Chang-Shu.

shumica e blerësve janë gra, ata të shkojnë për eksperimente të guximshme, dhe më shumë të shqetësuar në lidhje me problemin e humbjes së peshës.

Svetlana, 26 vjeç.

Inna, mosha 36, ​​mjek nga Samara.

Anna S., moshës 59.

Anastasia, 43.

Samuel nga Anapa, 56 vjeç.

Në përfundim, le skeptikët rreth trumpetojnë se kjo është “divorc” dhe besimi është i rrezikshëm, por blerësit e vërtetë e di saktësisht se çfarë Chung-Shu nuk është vetëm një çaj hollim, kjo është receta e të rinjve, harmoni dhe bukuri.

Previous article

Proflex 100 për joints - opinioneve, të çmimeve, komente, faqen zyrtare

Next article

Кардиотонус | Karditonys nga hipertensioni - opinionet, çmimeve, komente, faqen zyrtare