Cystenon, mashtrim? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

Cystenon është një mënyrë e shpejtë dhe efektive për të lehtësuar cistitin si tek femrat ashtu edhe tek meshkujt. Në raste të tilla, është gjithmonë e nevojshme të ndiqni një mënyrë jetese të shëndetshme dhe një higjienë të plotë intime, si dhe një plan të ekuilibruar ushqimor.

A është formula me të vërtetë efektive? Çfarë këshille duhet të ndiqni për të përfituar sa më shumë nga eksipientët e tij dhe ku mund të organizoni blerjen e tij origjinale? Merrni të gjithë informacionin e suplementeve dietike që po kërkoni në këtë artikull të udhëzuar!

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Çfarë është cistiti?

Cistiti është një term që përdoret për të përshkruar inflamacionin e fshikëzës. Rrënjët e saj qëndrojnë në termat grekë “kist” që do të thotë fshikëz dhe “itis” që do të thotë inflamacion. Ky inflamacion zakonisht shkaktohet nga një infeksion, megjithëse mund të shkaktohet edhe nga acarimi ose dëmtimi.

Simptomat

Shenjat dhe simptomat e cistitit përfshijnë:

 • Nxitje më e shpeshtë ose më e fortë për të urinuar, edhe kur fshikëza është bosh
 • Dizuria – djegie ose pickim gjatë ose menjëherë pas urinimit
 • Vështirësi në urinim
 • Temperatura e ulët
 • Urina me erë më të fortë se zakonisht
 • Urina e turbullt
 • Hematuria ose gjak në urinë
 • Dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës
 • Dhimbje në zonën pubike

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Cystenon

Faktoret e rrezikut

Disa faktorë rrisin gjasat që një mashkull të zhvillojë cistit, si p.sh.

 • Infeksioni diku tjetër në sistemin urogjenital
 • Konsumimi i tepërt i alkoolit
 • Lëndimi i uretrës
 • Përdorimi i një kateteri urinar, veçanërisht i tipit indwelling
 • Obstruksioni i traktit urinar, shpesh për shkak të zmadhimit ose inflamacionit të prostatës
 • Operacioni i fundit që kërkon përdorimin e një kateteri
 • Aktiviteti homoseksual.
 • Shikoni: Cystonette .

Parandalimi

Praktikat që mund të ndihmojnë në reduktimin e gjasave të zhvillimit të cistitit përfshijnë:

 • Qëndroni të hidratuar mirë duke pirë të paktën 8 gota ujë në ditë
 • Përdorimi i prezervativëve gjatë seksit anal
 • Sigurimi i trajtimit në kohë të infeksioneve të traktit urinar.

Cystenon – çfarë është?

Cystenon  është një  preparat i ri natyral  i dedikuar si për femrat ashtu edhe për meshkujt që vuajnë ose janë në rrezik nga  cistiti  . Zgjedhja e një suplementi dietik që mund të përdoret çdo ditë si një plotësues i trajtimeve mjekësore në luftën kundër simptomave të cistitit, një mënyrë jetese e shëndetshme, një plan ushqimor i ekuilibruar dhe higjiena e duhur intime mund të mbështesë mirëqenien e trupit dhe të mbështesë funksionet urinare.

Sistemi urinar shpesh është i ekspozuar ndaj rrezikut të infeksioneve bakteriale, higjienës së dobët dhe partneriteteve të mbrojtura në mënyrë të pamjaftueshme, ndaj është e rëndësishme që gjithmonë të përpiqeni të ndiqni masat e duhura për të ruajtur funksionimin e duhur të sistemit urinar dhe atij intim. 

Si funksionon suplementi Cystenon?

Rekomandohet veçanërisht përdorimi i  suplementit Cystenon  , i cili funksionon në mënyrë efektive  dhe të shpejtë  , falë përbërësve krejtësisht natyralë që veprojnë në mënyra të shumta, duke krijuar një mjedis  të pafavorshëm  për shumimin e baktereve dhe duke shkaktuar  eliminimin e tyre të plotë  përmes rrugëve urinare. përrua.

Cistenoni  , duke qenë  plotësisht natyral,  nuk shkakton efekte anësore që vijnë nga shkatërrimi i florës bakteriale të zorrëve ose vaginale. Për më tepër, ky suplement nuk e dëmton në asnjë mënyrë organizmin, përkundrazi, e forcon atë falë vetive të dobishme të përbërësve fitoterapeutikë që përmban.

Veprimi i tij ka një spektër të gjerë dhe përfshin:

 • Efektshmëri  parandaluese  për të shmangur përsëritjen dhe kronizimin e çrregullimit
 • Vetitë  kundër ngjitjes  sepse nuk lejon që bakteret patogjene të ngjiten në fshikëz
 • Efekt  diuretik  , duke nxitur frekuencën e urinimit dhe, rrjedhimisht, eliminimin e patogjenëve
 • Vetitë  antiseptike  që bllokojnë dhe largojnë inflamacionin.
Cystenon

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Përbërësit:

Siç u përmend tashmë, përbërësit e Cystenon janë  plotësisht natyralë  dhe janë jashtëzakonisht efektivë në luftën kundër cistitit. Le të shohim se çfarë janë dhe si funksionojnë.

 • D-manoza

D  -manoza  është një sheqer i thjeshtë që gjendet në lloje të ndryshme frutash, duke përfshirë manaferrat, që absorbohet dobët nga trupi dhe në vend të kësaj ekskretohet në urinë.

Është kjo veçori që e bën atë veçanërisht efektiv në luftën kundër cistitit. Në fakt, kjo substancë fillimisht ka  një funksion ngjitës kundër baktereve patogjene  që lidhen me d-manozën dhe jo me mukozën e traktit urinar. Bakteret e bllokuara më pas eliminohen së bashku me këtë sheqer përmes rrjedhës së urinës.

Cistenoni  përmban një sasi shumë të lartë të d-manozës, më shumë se shumica e suplementeve të tjerë, kështu që efektiviteti i tij në eliminimin e baktereve që shkaktojnë cistitin është shumë i jashtëzakonshëm.

 • Boronicat (boronicat amerikane)

Boronicat e kuqe janë të njohura që nga kohët e Amerikës vendase për efektet e tyre të dobishme në sëmundjet e traktit urinar  Përmban d-manozë, funksionon kryesisht në të njëjtën mënyrë, d.m.th. ka një efekt anti-ngjitës kundër patogjenëve përgjegjës për cistitin. Përveç kësaj, boronicat përmbajnë substanca që mbështesin  kullimin e lëngjeve dhe diurezën  , duke ndihmuar kështu në eliminimin më të shpejtë të baktereve nga fshikëza.

Ekstrakti i boronicës së kuqe gjendet gjithashtu në sasi të mëdha në përbërjen e Cystenon .

Shtojca Cystenon gjithashtu përmban  ekstrakt lule hibiscus  , një përbërës fitoterapeutik që është shumë i dobishëm për shkak të vetive të tij. Në fakt, lulet e hibiskut përmbajnë acide organike si acidi askorbik, citrik dhe oksalik, të cilët kanë  një efekt diuretik  , duke nxitur nxjerrjen e urinës dhe  një efekt antiseptik  , i cili parandalon dhe lufton infeksionet.

 • Buchu

Buchu është një bimë e Afrikës së Jugut, gjethet e së cilës janë të njohura për efektet e tyre pozitive në sistemin urinar. Përveç vetive diuretike dhe antiseptike,  gjethet e buchus  të pranishme në suplementin Cystenon kanë  efekte të forta anti-inflamatore dhe detoksifikuese  , të gjitha këto veti shumë të dobishme në rastet e infeksioneve të traktit urinar dhe cistitit.

 • Zinku

Zinku është një mineral që gjendet në trup në sasi të vogla, por luan një rol të rëndësishëm në shumë procese enzimatike dhe proteinike  Në rastin e cistitit, nevoja për zink rritet, sepse vetitë e tij anti-inflamatore dhe antibakteriale dhe  funksioni i forcimit të sistemit imunitar   e bëjnë atë një aleat të vlefshëm si në parandalimin ashtu edhe në trajtimin e kësaj patologjie. Për këtë arsye, zinku është gjithashtu i pranishëm në suplementin  Cystenon  .

Kur dhe si të përdorni suplementin Cystenon :

Marrja  e Cystenon  rekomandohet si për burrat ashtu edhe për gratë në  simptomat e para tipike të cistitit  , të tilla si nxitja urgjente dhe e vazhdueshme për të urinuar, urinimi i sasive të vogla të urinës dhe ndjesia e djegies shoqëruese, të dridhura dhe dhimbje, dhe një ndjenjë shtrëngimi dhe shtrëngimi. dhimbje në zonën e legenit, urinë e turbullt dhe me erë të fortë, ethe dhe gjak në rrjedhën e urinës gjatë urinimit. Për shkak se nuk është një antibiotik, nuk keni nevojë të prisni rezultatet e një antibiogrami për të filluar trajtimin.

Përdorimi i  Cystenon  rekomandohet gjithashtu si një  profilaksë e thjeshtë  , veçanërisht në rastet e predispozicionit për cistit të përsëritur për shkak të  faktorëve nxitës  si problemet me tranzitin intestinal, ulja e imunitetit, patologjitë e mëparshme dhe defektet e zhvillimit të sistemit urinar ose, më thjesht, një specifik anatomik. strukturën.

Për sa i përket gjendjes së fundit, duhet theksuar se  gratë janë shumë më të predispozuara për të zhvilluar cistit  dhe infeksione të tjera të traktit urinar pikërisht për shkak të strukturës së tyre fizike. Në këtë rast, përveç adoptimit të një stili jetese që shmang rrezikun e infeksionit, të tilla si pirja e shpeshtë, praktikimi i higjienës së mirë intime dhe mosmbajtjeje për shumë orë, është edhe më e dobishme të merrni një suplement Cystenone , si në mënyrë parandaluese ashtu edhe  shpejt  . kur ndodh një shqetësim.

Në rastet e  infeksioneve veçanërisht serioze  , që përfshijnë trakte të tjera urinare, si uretra dhe veshkat,  suplementi Cystenon  mund të përdoret në kombinim me një antibiotik për të  rritur efektin e tij  dhe për të mbështetur trajtimin e pacientit.

Kur bëhet fjalë për  mënyrën e marrjes së suplementit Cystenon  për traktin urinar   , sigurohuni që të lexoni fletëpalosjen e përfshirë në paketim.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Cystenon

Përfitimet:

Përfitimet e  Cystenone  janë në thelb:

 • Efikasitet krejtësisht natyral në  luftimin e shpejtë  të cistitit, duke shmangur komplikimet e mëtejshme në traktin urinar
 • Efekt parandalues ​​në rastin e cistitit të përsëritur  duke e marrë atë në cikle për të parandaluar vendosjen fillestare të baktereve patogjene
 • Nuk ka efekte anësore  falë formulës fitoterapeutike dhe tërësisht natyrale
 • Trajtim farmakologjik mbështetës  në rastin e patologjive serioze të traktit urinar që përfshijnë organe të tjera të sistemit urinar. Në këtë rast, është në të vërtetë e mundur të kombinohet  Cystenon  me marrjen e një antibiotiku dhe barna të tjera për të rritur në mënyrë natyrale efektin e tyre dhe për të përshpejtuar shërimin.

Kur bëhet fjalë për efektivitetin aktual  të Cystenon  , është e lehtë të gjesh shumë opinione entuziaste në internet të njerëzve që kanë filluar të përdorin këtë  suplement natyral të shkëlqyer  me  efekte të dobishme  , si në rastin e cistitit ashtu edhe në rastet e përsëritjeve të tij. Për më tepër, efekti i tij i fortë parandalues ​​theksohet edhe nga pacientët.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Ku të blini Cystenon dhe çmimi:

Cystenone  mund të blihet vetëm në internet, në një faqe interneti të dedikuar, me një çmim promocional prej tani -50%.

Kjo zgjedhje i lejon klientit të jetë i sigurt për cilësinë e asaj që blen, pa rrezikun e imitimeve të këqija të këtij suplementi, që do të çonte në joefektivitetin e trajtimit dhe formimin e komponimeve potencialisht të rrezikshme për shëndetin.

Për të provuar përfitimet  e Cystenon me çmimin më të ulët të disponueshëm  , thjesht plotësoni formularin e duhur në faqen e internetit. Një ekspert do t’ju kontaktojë sa më shpejt të jetë e mundur dhe do t’ju japë këshilla falas në lidhje me nevojat tuaja dhe mënyrën më të mirë për të marrë suplementin. Një mundësi që nuk mund të humbasë për të hequr qafe problemin e cistitit në mënyrë natyrale dhe të përhershme.

Opinionet dhe komentet Cystenon

“Nuk mund ta shëroja cistitin tim. Antibiotikët vranë mikroflorën dhe patogjeni u përsërit disa herë. Cystenon m’u rekomandua . Fillova ta merrja dhe menjëherë u ndjeva më mirë. Pas një jave, të gjitha simptomat u zhdukën, por unë ende e përfundova kursin. Më pas bëra një test dhe gjithçka ishte e pastër, pa asnjë gjurmë bakteri. Kam gjashtë muaj që jetoj pa cystitis dhe për këtë i jam mirënjohës Cystenon-it ”.

Opinionet dhe komentet Cystenon

“Kam shumë vite që vuaj nga cistiti kronik. Sigurisht, antibiotikët funksionojnë, por cistiti kthehet gjithmonë pas 1-2 muajsh. Kam gjetur shpëtimin në një ilaç natyral të quajtur Cystenon . Në fillim nuk mendova se do të ishte e dobishme, por gabova. Kam bërë një jetë normale për një vit të tërë pa dhimbje, djegie apo dhimbje tualeti.”

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Leave a Comment