Fungostop+ – A funksionon? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

Fungostop+ është një krem ​​i krijuar ekskluzivisht për të parandaluar problemet që lidhen me këmbën e atletit . Këto probleme, për arsye të tilla si këpucët shumë të ngushta, materialet e papërshtatshme dhe higjiena e dobët e vendeve të vizituara, shpesh nuk lindin vetë, por sjellin me vete simptoma të tjera që mund të ndikojnë ndjeshëm edhe në jetën tonë të përditshme. Çarjet, acarimet, kruajtjet dhe madje edhe aroma e pakëndshme janë aspekte që mund të përkeqësojnë ndjeshëm stilin e jetës sonë dhe të shkaktojnë shumë dhimbje, parehati dhe parehati. Fungostop + u krijua posaçërisht për të zgjidhur secilin prej këtyre problemeve dhe për të dhënë lehtësim dhe përmirësim të menjëhershëm që nga përdorimi i parë.

Çfarë është këmba e atletit

Këmba e atletit është një infeksion mykotik  që zakonisht shfaqet në gishtat e këmbëve. Kërpudhat sulmojnë veçanërisht këtë zonë sepse këpucët krijojnë një mjedis të ngrohtë dhe të lagësht.

Përveç hapësirave midis gishtërinjve, mund të shfaqet edhe në thembra dhe në anët.

Ky është infeksioni më i zakonshëm fungal, i quajtur edhe  këmba e atletit  ose këmba e atletit  . Hulumtimet e fundit tregojnë se kjo është një patologji në rritje. Faktorët që rrisin rrezikun, përveç llojit të mbathjeve, lidhen me rekreacionin dhe sportin, si dhe me disa   patologji vaskulare , metabolike dhe imune. 

Shikoni: 

fungostop+

Shkaqet

Këmba e atletit është ngjitëse  dhe mund të përhapet me kontakt të drejtpërdrejtë, përmes këpucëve dhe çorapeve, si dhe në pishina ose dushe. Për shkak se  infeksioni është i zakonshëm në mesin e atletëve  që përdorin këto pajisje, termi “këmbë atleti” është bërë i njohur.

Rreziku mund të rritet nëse vishni këpucë të mbyllura, nëse këmbët tuaja janë të lagura për periudha të gjata kohore ose nëse keni lënduar  thonjtë  ose lëkurën.

Kërpudhat që shkaktojnë këmbën e atletit i përkasin  familjes së dermatofiteve  dhe ushqehen me keratinën e lëkurës. Katër prej tyre janë veçanërisht infektive:

 • Trichophyton rubrum  (më i zakonshmi nga të gjithë).
   
 • Trichophyton interdigitale  .
   
 • Trichophyton mentagrophytes  .
   
 • Epidermophyton floccosum  .

Simptomat

Simptomat më të zakonshme të këmbës së atletit janë:

 • Lëkurë e thatë e krisur.
   
 •  kruarje 
   
 • skuqje
   
 • Erë e pakëndshme.
   
 • Inflamacion.
   
 • Flluska.

Përveç kësaj, nëse kërpudhat gjenden në thonjtë, ato zakonisht shfaqin njollë, trashje dhe madje mund të zhvishen.

Krem këmbësh Fungostop+: si funksionon?

Fungostop+ është një krem ​​shtesë që aplikohet direkt në zonën e prekur. Simptomat më të zakonshme të problemeve që lidhen me këmbën e atletit përfshijnë: Erë e pakëndshme, çarje në zonën e thembrës, skuqje dhe kruajtje, anomali në formën dhe ngjyrën e thonjve dhe trashje të lëkurës. Kur shfaqen këto simptoma, rekomandohet fillimi i menjëhershëm i trajtimit, sepse mungesa e ndërhyrjes mund të çojë në komplikime, madje të shpejta dhe të dhimbshme.

Në raste të tilla, Fungostop+ punon menjëherë në disa nivele. Efekti i parë i kremit është një përmirësim i menjëhershëm dhe domethënës në shfaqjen e simptomave: lëkura është menjëherë jo vetëm më e hidratuar dhe e butë, por edhe më pak e kuqe dhe e irrituar. Edhe erërat e këqija neutralizohen papritur. Plani i dytë i veprimit trajton më nga afër shkakun e problemit, duke punuar nga brenda, duke shëruar këmbët dhe duke eliminuar shkaqet rrënjësore të këmbës së atletit.

fungostop+

Si të përdorni Fungostop+

Aplikimi i kremit Fungostop+ është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe i shpejtë. Së pari, duhet të përgatisni këmbët tuaja, kështu që lajini dhe thani ato tërësisht për të eliminuar çdo mikroorganizëm dhe papastërti të grumbulluar gjatë ditës. Më pas, shtroni një shtresë kremi të njëtrajtshme dhe të qëndrueshme në të gjithë sipërfaqen e këmbës, duke e mbuluar atë si sipër ashtu edhe poshtë. Pas aplikimit, produkti duhet të masazhohet derisa të përthithet plotësisht, për rreth një ose dy minuta. Cikli duhet të përsëritet çdo ditë, mundësisht në mbrëmje para se të shkoni në shtrat, për rreth një muaj. Rezultatet do të jenë të dukshme që në aplikimet e para.

Përfitimet dhe avantazhet e Fungostop +

Ndër arsyet pse Fungostop+ është një krem ​​shumë funksional është fakti se është një preparat shumë i sigurt për lëkurën dhe trupin. Në fakt, përdorimi, megjithëse kërkohet nga dermatologë me përvojë, nuk ka nevojë domosdoshmërisht të përshkruhet dhe është i sigurt që në shfaqjen e parë të simptomave.

Fungostop+ është i dobishëm edhe kur përdoret në një fazë më të avancuar të infeksionit, dhe gjithashtu mbron nëse kërpudhat rishfaqen në të ardhmen, duke e bërë të vështirë përhapjen. Për më tepër, ky krem ​​mund të përdoret edhe në mënyrë parandaluese, veçanërisht kur vizitoni shpesh vende të mbushura me njerëz si pishinat publike ose kur keni një punë që çon në veshjen e këpucëve që nuk janë të përshtatura për mirëqenien e këmbëve tuaja.

Fungostop+ mund të përdoret gjithashtu në mënyrë të sigurt për të mbrojtur veten nëse një mik ose anëtar i familjes me të cilin ndërveproni shpesh ka zhvilluar një infeksion mykotik. Këto lloj infeksionesh janë në fakt shumë ngjitëse, ndaj është mirë që jo vetëm të jeni të kujdesshëm dhe t’i kushtoni shumë kujdes higjienës, por edhe të parandaloni infeksionin duke u mbrojtur paraprakisht.

Përbërësit që ka

Ajo që e bën Fungostop+ një produkt shumë të sigurt dhe efektiv është përbërja e tij. Përbërësit e përdorur janë tërësisht natyralë dhe me origjinë bimore, duke eliminuar plotësisht përdorimin e substancave që mund të jenë të dëmshme për dermën dhe trupin. Shumica e tyre janë ekstrakte bimore dhe bimore, të cilat janë agjentë shumë të fortë antimykotikë dhe antibakterialë. Të gjithë përbërësit janë gjithashtu hipoalergjikë dhe të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Cilësia konfirmohet edhe nga Certifikata e Cilësisë e lëshuar nga BE, e cila deklaron efektivitetin e produktit për njerëzit e të gjitha moshave.

Falë listës së të gjithë përbërësve natyralë, Fungostop+ nuk ka efekte anësore kur përdoret. Njerëzit që vuajnë nga reaksione alergjike do të duhet vetëm të sigurohen që nuk janë alergjikë ndaj ndonjë prej përbërësve dhe njerëzit që marrin medikamente të tjera për sëmundjet kërpudhore duhet të konsultohen me mjekun e tyre për t’u siguruar që është e sigurt të shtojnë një ilaç tjetër.

Germivir

fungostop+

Opinionet dhe komentet nga njerëzit që kanë provuar Fungostop+

Vlefshmëria e produktit konfirmohet nga mijëra dëshmi online jo vetëm nga njerëz që e kanë provuar, por edhe nga specialistë që konfirmojnë vlefshmërinë e tij. Të gjitha rishikimet theksojnë kohëzgjatjen e rezultateve (pas vetëm disa ditësh terapi), shpjegojnë se si lëkura rigjen menjëherë ngjyrën dhe butësinë e saj natyrale dhe se si edhe aromat më të vazhdueshme zhduken menjëherë.

“Unë u përpoqa ta trajtoja kërpudhat me uthull për një kohë të gjatë derisa më digjej lëkura… Ishte tmerrësisht e dhimbshme dhe e pakëndshme. Kam probleme të vazhdueshme me këmbën e sportistit për shkak të djersitjes së tepërt të këmbëve. Fungostop+e mora vesh nga mamaja, e provova, me liroi kruajtjen pas aplikimit te pare. Por nëna ime më tha që nëse e përdor për 3 muaj, kërpudhat do të zhduken plotësisht. DHE ISHTE! Faleminderit mamit dhe krijuesve të Fungo stop+ ”!

Ku të blini dhe çmimi

Fungostop+ mund të blihet vetëm në  faqen zyrtare të internetit  . Prandaj, nuk do të mund ta gjeni në farmaci apo askund tjetër. Përkundrazi, duhet të jemi të kujdesshëm me këdo që pretendon ta shesë në faqe të tjera, sepse zakonisht do të keni të bëni me një fallco.

Blerja bëhet duke plotësuar formularin në faqen zyrtare, më pas do të kontaktojmë një konsulent dhe së bashku do të përcaktojmë detajet e blerjes. Por sa kushton Fungostop+? Aktualisht ka një ofertë ku mund të përfitoni 50% të kostos totale të të gjithë paketës.

Leave a Comment