Germivir, Si të përdorim? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të blini

Germivir  është një suplement në pika me një efekt të fortë antiseptik, i aftë për të forcuar sistemin imunitar dhe për të pastruar trupin nga toksinat e grumbulluara. Përveç kësaj, përdorimi i rregullt i preparatit ndihmon në reduktimin e problemeve të tretjes, rivendosjen e funksioneve të duhura të traktit tretës dhe stimulimin e ritmit cirkadian.

Duke pastruar trupin nga parazitët dhe patogjenët e zakonshëm,  suplementi dietik Germivir mbështet mirëqenien e përgjithshme të trupit  , duke përmirësuar gjithashtu cilësinë e gjumit. Por a do të funksionojë vërtet?

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Çfarë është një parazit?

Ata mund të riprodhohen shumë shpejt. Kur nikoqirët hanë, parazitët hanë. Ata “jetojnë”, “vjedhin ushqimin” ose “hanë drejtpërdrejt” nga burimi i ushqimit (strehuesi). Parazitët përfshijnë lloje të zakonshme si krimbat e rrumbullakët në zorrën e hollë, rriqrat parazitare te qentë, parazitët e morrave dhe gjakpirësit në lëkurën e kokës së njerëzve.

1. Çfarë është një infeksion parazitar?

Çfarë është një infeksion parazitar? Një sëmundje parazitare, e njohur edhe si parazitozë, është një sëmundje infektive e shkaktuar ose e transmetuar nga një parazit. Ato mund të prekin pothuajse të gjithë organizmat e gjallë, duke përfshirë njerëzit, gjitarët dhe bimët. Parazitët mund të shkaktojnë sëmundje drejtpërdrejt, por organizmat e tjerë mund të shkaktojnë sëmundje përmes toksinave që prodhojnë.

Jo të gjithë parazitët janë të dëmshëm për trupin pritës. Megjithatë, nëse pacienti është i infektuar me parazitë të dëmshëm, rreziku i efekteve shëndetësore është shumë i lartë. Sipas statistikave botërore, vdekshmëria nga infeksionet parazitare është deri në 14 000 000 raste.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Germivir

2. Si hyjnë parazitët në trupin e njeriut?

Si hyjnë parazitët në trupin e njeriut? Në mjedis ka disa parazitë dhe kur ata hyjnë në trupin e njeriut, mund të ndikojë në shëndetin e tyre. Disa parazitë hyjnë në trup përmes ushqimit ose ujit të kontaminuar dhe kolonizojnë lehtësisht trupin e njeriut. 

Uji

Uji është një habitat për shumë parazitë, duke përfshirë:

 • Parazitët në fazën e tyre larve jetojnë te kafshët detare si peshqit, karkalecat dhe gaforret.
 • Kafshët njëqelizore jetojnë në ujëra të ndotur, si flagjelat, krimbat e gremisit.

Njerëzit pinë ujë të kontaminuar, i cili do të lejojë që substancat e dëmshme të hyjnë më lehtë në trup.

Ushqimi

Ne hamë ushqime të gatuara çdo ditë në shumë restorante të ndryshme dhe vende të tjera, ose gatuajmë në shtëpi. Parazitët fshihen kryesisht në ushqime të palara, të papërpunuara dhe në disa ushqime të papërpunuara dhe të papërpunuara. Ja disa që mund të përhapen përmes këtyre ushqimeve për të hyrë në trupin e njeriut, duke shkaktuar infeksione parazitare.

Disa zakone të pashëndetshme të të ngrënit janë burim infeksioni, si p.sh.: Ngrënia e mishit të gjallë, sallata e peshkut të papërpunuar, frutat e papërpunuara që nuk janë larë mirë, restorantet e pasigurta, ushqimet e detit…

Kontrolloni: 

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Kafshë

Në ditët e sotme, shumë njerëz kanë kafshë shtëpiake si qen dhe mace. Nëse nuk siguroheni që kafshët tuaja shtëpiake të jenë të pastra, kjo mund të përbëjë rrezik për shëndetin e pronarëve të tyre. Parazitët mund të kalojnë nga kafshët shtëpiake te njerëzit nëse bini në kontakt me kafshën tuaj duke përkëdhelur, përqafuar, puthur ose lëpirë, duke fjetur në të njëjtin shtrat ose duke prekur jashtëqitjet e kafshës suaj. Fëmijët veçanërisht nuk i lajnë duart dhe këmbët pasi luajnë me kafshët shtëpiake.

Ndotja e mjedisit

Kur ambienti i jetesës nuk është i pastër çdo ditë, do të jetë plot myk dhe lagështi. Këto janë kushte ideale për të jetuar parazitët. Kur mushkonjat kafshojnë një njeri, larvat e parazitit që gjenden në mushkonja hyjnë në trupin e njeriut. Lëvizja ndërmjet zonave mund të përhapë parazitët.

Shkaqet e infeksioneve parazitare

Klima tropikale e nxehtë dhe e lagësht e vendit është shumë e përshtatshme për mbijetesën, zhvillimin dhe përhapjen e parazitëve në mjedis. Parazitët infektojnë trupin në mënyra të ndryshme përmes pickimit të insekteve, ushqimit të kontaminuar dhe ujit. Zakonet e pashëndetshme të të ngrënit dhe problemet e ushqimit të pasigurt shkaktojnë infeksione parazitare te njerëzit.

Përveç kësaj, ka edhe një sërë arsyesh të tjera. Këtu janë disa shembuj të parazitëve dhe sëmundjeve që mund të shkaktojnë. Njerëzit që ecnin zbathur në vende që përmbajnë parazitë – që përmbajnë jashtëqitje të kafshëve shtëpiake ose kishin kontakt të drejtpërdrejtë me kafshë shtëpiake pa i larë duart me sapun antibakterial.

Cilat janë simptomat e infeksioneve parazitare?

Pasi paraziti të hyjë me sukses në trupin e njeriut, ai do të fillojë të dëmtojë trupin e pritësit, duke shkaktuar simptomat e mëposhtme jonormale:

 • Probleme me lëkurën:  Në lëkurë shfaqen skuqje, skuqje, puçrra, alergji të lëkurës si urtikarie, skuqje. Disa parazitë, pasi të nxjerrin jashtëqitjet e tyre, do të shkaktojnë rritje të përqendrimit të eozinofileve në gjak, duke shkaktuar fenomene të tilla si ënjtje të lëkurës, ulçera dhe lezione të lëkurës që shihen lehtësisht me sy të lirë. Kruarja dhe kruarja e zgjatur mund të rrisë intensitetin e kruajtjes.
 • Probleme me tretjen:  Në rast të problemeve me tretjen, aktiviteti reduktohet. Ajo shkakton që pacientët të përjetojnë fryrje, dhimbje barku, fryrje, të vjella dhe ndjesi djegieje në bark. Ka raste më të rënda që shkaktojnë simptoma si diarre kronike ose kapsllëk.
 • Trup jonormal:  Pacientët kishin simptoma që përfshinin lodhje, zbehje, humbje peshe. Fëmijët ndihen të kequshqyer, të rrëgjuar dhe të pazhvilluar. Disa krimba thithin hekurin në zorrë, gjë që çon në anemi.
 • Kruarja e anusit:  Kur trupi infektohet me parazitin e krimbit të gjirit, kjo do të çojë në kruarje të anusit. Arsyeja është se krimbat nuk mund të riprodhohen brenda trupit, ata duhet të lëvizin në zonën anale për të vendosur vezë, gjë që mund të çojë në siklet, pickim dhe kruajtje në anus.
 • Dëshira për ushqim  : Megjithëse infeksioni parazitar shkakton lodhje dhe humbje peshe, njerëzit e infektuar gjithmonë dëshirojnë dëshirat për ushqim. Sepse paraziti do të thithë sasinë e ushqimit që ha pacienti, gjë që çon në ndjenjën e urisë, por trupi nuk mund të thithë lëndë ushqyese të rëndësishme.
 • Bruksizmi dentar  : Kërcitja e dhëmbëve gjatë gjumit është një simptomë e zakonshme e njerëzve që vuajnë nga parazitët për shkak të parazitëve të zorrëve. Është gjithashtu një shenjë që prindërit të vëzhgojnë dhe zbulojnë anomalitë tek fëmijët.
 • Paqëndrueshmëria mendore  : Infeksioni parazitar jo vetëm që shkakton anomali në shëndet, por ndikon edhe në shpirt. Trakti tretës përmban neurotransmetues. Kur aparati tretës ka një problem, fryma do të ketë një ndikim negativ. Sepse mbetjet toksike të parazitëve e bëjnë humorin e pacientëve të rëndë, të shqetësuar, të shqetësuar.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Germivir

Përbërësit dhe përbërja e Germivir

Suplementi Germivir në pika ka  një efekt pastrues dhe antiparazitar  . Karakterizohet nga një përbërje krejtësisht natyrale, e cila përbëhet nga përbërës nga mbretëria bimore me veti interesante antiinflamatore, antiseptike dhe hipoglikemike.

Pikat nuk kanë efekte anësore, nuk kanë kundërindikacione dhe, mbi të gjitha, nuk përmbajnë kimikate potencialisht të dëmshme për trupin, vetëm ekstrakte nga:

 • rrënjë lule pasioni  . I përdorur tashmë nga Aztekët e lashtë për vetitë e tij të shkëlqyera relaksuese, ai është i pasur me acide yndyrore, alkaloide dhe flavonoidë me veti qetësuese dhe kundër ankthit. Përveç pastrimit të organeve dhe indeve të brendshme nga toksinat e grumbulluara çdo ditë, lulepasioni rezulton të jetë një aleat i shkëlqyer në luftën kundër pagjumësisë, aq sa është përfshirë në çajra dhe infuzione të ndryshme bimore për të mbështetur gjumin. Ekstrakti natyral i rrënjëve antispazmatike trajton butësisht problemet që lidhen me spazmat e irrituar të zorrëve ose zorrëve.
 • karafil  . Të njohura për grekët e lashtë për vetitë e tyre antiseptike, ato përmbajnë sasi të mëdha eugenol, një përbërës natyral i dobishëm për të luftuar ënjtjen e barkut, irritimin e zorrëve, qetësimin e mukozës së stomakut dhe eliminimin e parazitëve dhe patogjenëve të zakonshëm që sulmojnë trupin çdo ditë. Për më tepër, karafili është i njohur që nga Mesjeta për vetitë e tyre qetësuese, aq sa është përdorur për të trajtuar inflamacionin dhe infeksionet. Edhe sot, shekuj më vonë, vaji i karafilit është një nga përbërësit kryesorë të gargarëve, sepse ka veti antibakteriale, antiseptike dhe parandalon erën e keqe të gojës.
 • Rrënja e verdhë gentiane  . I mbuluar me mukozë dhe alkaloide, ka veti interesante tretëse dhe anti-inflamatore. Rrënja gjithashtu ndihmon në uljen e ndjenjës së rëndimit dhe fryrjes së barkut, tipike pas ngrënies së vakteve kryesore.
 • Gjethet e arrës  . Të njohur që nga kohërat e lashta për vetitë e tyre amarotonike dhe tretëse, ato ofrojnë mbështetje të rëndësishme për njerëzit që vuajnë nga gastroenteriti. Falë efektit të tyre interesant hipoglikemik, gjethet e arrës janë të dobishme për kontrollin e presionit të gjakut dhe niveleve të sheqerit në gjak.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Të gjitha avantazhet e suplementit dietik Germivir

Marrja e rregullt e suplementit natyral Germivir i kombinuar me një dietë të ekuilibruar dhe aktivitet fizik të shëndetshëm sjell përfitime të prekshme për trupin. Një recetë e veçantë e bazuar në përbërës bimorë  mbështet eliminimin e toksinave  dhe parazitëve që sulmojnë trupin çdo ditë dhe janë përgjegjës për infeksionet e subjekteve të ndryshme.

Përveç kësaj, suplementi me pika stimulon  funksionimin e duhur të zorrëve  , përmirëson lëvizshmërinë dhe proceset rigjeneruese, kundërvepron me asteninë, një gjendje fizike që manifestohet me ndjenjën e lodhjes dhe rraskapitjes së përgjithshme, humbje ose reduktim të forcës së muskujve dhe reagim të dobët ndaj stimujve.

Përveç kësaj, Germivir  ndihmon në forcimin e sistemit imunitar  , duke parandaluar sëmundjet e zakonshme të trupit.

Efektet anësore dhe kundërindikacionet

Përbërja natyrale e pikave të suplementit Germivir e bën atë një  produkt të sigurt dhe efektiv  . Aktualisht, nuk janë raportuar efekte anësore të rëndësishme. I vetmi kundërindikacion mund të jetë përdorimi i tepërt i suplementit dietik dhe mbindjeshmëria ndaj përbërësve që përmban.

Prandaj, këshillohet që gjithmonë të ndiqni rekomandimet e prodhuesit,  duke mos e tejkaluar dozën ditore  , dhe të kontrolloni INCI përpara se të blini për të shmangur reagimet e padëshiruara. Nëse shfaqen efekte anësore, trajtimi duhet të ndërpritet menjëherë.

Si të merrni suplementin

Prodhuesi rekomandon marrjen e Germivir  çdo ditë gjatë vakteve kryesore  , duke tundur mirë shishen dhe duke holluar 30 pika në 100 ml ujë mineral. Përmbajtja e shishes është e mjaftueshme për 21 ditë trajtim, do të jetë e dobishme të filloni të vini re efektet e para.

Germivir

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Opinionet dhe komentet e Germivir

Opinionet e njerëzve që e kanë provuar tashmë produktin janë ndihmë e vlefshme për ata që janë ende të pavendosur për blerjen. Aktualisht, opinionet rreth Germivir në faqet më të mëdha të rrjeteve sociale, forumet e shëndetit dhe mirëqenies dhe në faqen zyrtare të internetit  janë pozitive  . Këto janë komente nga përdoruesit e verifikuar, kështu që nuk mund të gaboni.

Produkti me të vërtetë funksionon dhe jep një efekt freskues pas vetëm dy javësh trajtim. Sipas disa përdoruesve, shija është pak irrituese, por nuk duhet të prisni gjatë për rezultatet. Në fakt, pas ciklit të parë mund të vëreni një përmirësim të cilësisë së gjumit dhe humorit, si dhe ulje të ënjtjes së barkut dhe problemeve me tretjen.

Ka edhe nga ata që kanë vërejtur  forcimin e thonjve dhe flokëve  , si dhe të sistemit imunitar. Por këtu janë disa mendime të ekstrapoluara drejtpërdrejt nga faqja zyrtare:

Giorgio, 39, shkruan:  “Gjithçka është në rregull, Germivir përmirëson tretjen dhe mirëqenien e përgjithshme. Ana negative është shija. Ndoshta disa njerëzve u pëlqen shija dhe aroma e barishteve, por kjo më shqetëson pak. Por kjo është e vetmja pengesë”.

Opinionet dhe komentet e Nemanex

Valeria, 43, shkruan:  “Ky suplement është një mrekulli e vërtetë. Ndjeva një efekt pozitiv dy javë pas fillimit të ciklit. Shëndeti im është përmirësuar ndjeshëm dhe toni im është përmirësuar. Është sikur jam rinuar. Unë ua rekomandoj të gjithëve.”

Ku të blini Germivir?

Falë efektivitetit të tij, suplementi dietik Germivir me pika është aktualisht një nga produktet më të imituara në treg. Origjinali nuk është i disponueshëm në barnatore, në Amazon ose në tregti të tjera elektronike, por  vetëm në faqen zyrtare të internetit  .

Prodhuesi vendosi të mos përdorë kanale të tjera shpërndarjeje për të mbrojtur veten dhe blerësit. Ndaj duhet të kemi kujdes me falsifikimet dhe faqet që ofrojnë një produkt të ngjashëm me çmim më të ulët, pasi mund të jetë një mashtrim financiar por edhe shëndetësor. Përbërja, përgjithësisht e përbërë nga përbërës të panatyrshëm, mund të jetë potencialisht e dëmshme për mirëqenien e një personi.

Për të marrë një shishe me pika Germivir në shtëpi, thjesht shkoni në faqen zyrtare kryesore, njihuni me karakteristikat e produktit, avantazhet e tij, binduni për efektivitetin e tij duke lexuar komentet e lëna nga përdoruesit që e kanë provuar tashmë dhe plotësoni formularin e duhur  . në fund të faqes  . Këshillohet që përveç emrit të jepni  një numër celular të vlefshëm  në mënyrë që operatori i kompanisë të mund t’ju kontaktojë gjatë ditës.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Leave a Comment