Skip to content

GoSlim çaj – mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Edhe në Evropë e lashta njerëzit e përdorur TEAS bimor për qëllime mjeksore dhe si një tonik. Ka qenë gjithmonë një Herbalist mbledhjen e bimëve nga sëmundjet e ndryshme.

The herbalism nuk ka kaluar dhe duan të kenë një trup të pakta. Një produkt i tillë u bë GoSlim si një mënyrë për të hequr qafe paund shtesë.

TEAS bimor janë përdorur me sukses nga nutritionists në shkelje të metabolizmit dhe në parandalimin e obezitetit.

Çfarë është një koleksion i bimëve për të pirë

GoSlim – Ky koleksion, i përbërë nga

15 GoSlim çaj  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

7 komponentë kryesorë dhe mund të ketë bimëve

shtesë shtuar për të pasuruar supë me vitamina dhe minerale për të pastruar trupin, duke hequr substancave toksike, duke u shpëtoj prej toksinave dhe për të forcuar sistemin imunitar, duke përfituar të gjithë trupin .

7 Herbs THEMELORE TE DOBISHME i GoSlim

 1. Chamomile- përmban kalium, kalcium, magnez, jod, detoxifies, pastron toksina, normalizes metabolizmin. Ajo është e përbërë nga vaj esencial (chamazulene), aktivizimin vetitë shëruese.
 2. Lipa (lule) -. Ka një diuretik i butë, spastrimit zorrët, përmban vitaminë e rinisë dhe përforcon sistemin imunitar
 3. Luleradhiqe është mënyra më e mirë për ringjalljen e trupit, aktivizimin e metabolizmit, përmirëson gjendjen e lëkurës.
 4. Peppermint- ul oreksin, ajo ka veti tonik dhe qetësues.
 5. kopër (fruta) – një furnizues i madh i makro dhe micronutrients, aktivizon proceset që synojnë formimin e shtresave yndyrë
 6. Senna- një efekt laksativ, zorrëve spastrim
 7. Sambucus nigra (lule) – promovon tretje, duke rritur metabolizmin, jep freski pije dhe shije

.

Përveç THEMELORE Komponentet, mbledhja MUND përmbajë bimëve për të njom me vitamina

 • The rose hip është një antioksidant mirë, që përmban një sasi të madhe të vitaminës C që përforcon sistemin imunitar.
 • rrush pa fara (fletë) -. Mbush trupin me komponente biologjikisht aktive
 • Luleshtrydhe -. Frenon proceseve inflamatore
 • Calendula -. Përmban shumë komponente bioactive, suppresses microflora patogjene
 • Elecampane -. Qetësues, agjent antibakteriale dhe antiviral
 • Hithër (fletë) -. Përmirëson rigjenerimin e qelizave, aktivizon metabolizmin e karbohidrateve në trupin

 • Meadowsweet -. Një tonik i përgjithshëm, stimulon sistemin imunitar
 • Birch fletë – një pastrues gjaku dhe antiseptik
 • .

 • Dusica -. Pasur me acid askorbik dhe flavonoide, normalizes puna e traktit gastrointestinal
 • Eukalipt – përmban të dobishme vajra esenciale, vitamina dhe minerale
 • Hawthorn – normalizes presionin e gjakut dhe funksionin e zemrës, heq tensionin nervor

.

efektivitetin e GoSlim Për Humbje Pesha

Dhe nëse përfitimet nga përdorimi i infuzion bimor? Mos harroni se GoSlim nuk është një gjë e hidhur magjike për humbje peshe. Ajo është përdorur si një mjet shtesë për tërë kompleksin e masave për marrjen e shpëtoj peshë të tepërt. Efekti i saj Ju do të ndiheni, nëse

18 12 GoSlim çaj  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

ju do të ndiqni një mënyrë jetese të shëndetshme.

Mos harroni:

 • Një dietë e ekuilibruar
 • Largohet në ajër të pastër
 • Aerobic ushtrim palestër

Përdorimi i GoSlim do të ndihmojë për të pastruar trupin, për të mbushur vitamina që mungojnë në mungesën e tyre në ushqime në dietë, normalizes metabolizmin (proceset metabolike).

PËRDORIMI I shërimit infuzion i nuancat e gatimit

Ka disa mënyra për të shpërthyer çaj e GoSlim.

1 rruga është e nxehtë

 • The GoSlim – 2 tablespoons
 • ujë të zier – 0.5 litra

Bari është e mbushur me ujë të nxehtë dhe të mbahen në banjë me ujë për 15 minuta. Turn off ndezjes dhe të lejojë që të qëndrojnë për një tjetër 30 minuta. Pas kësaj, filtri çaj dhe pini 3 herë në ditë 1 gotë (200 ml) për 1 muaj. Ju mund të hani 20 minuta përpara se të hahet ose një orë pas një vakt.

kufijtë e vështirë, kur për të pirë GoSlim nr.

Pra rrinë nga rregulli i përgjithshëm që nuk thotë për çaj pi ndërsa të hahet.

Metoda 2 – ftohtë

 • GoSlim-1 lugë gjelle
 • Temperatura Dhoma e ujit – 0.5 litra

Është e këshillueshme që të përdorni filtruar, ujë të zier, le të qëndrojë për 2-3 ditë.

Plotësoni mbledhjen me ujë dhe të lënë të mbush për 15 deri në 24 orë. Jar me çaj mbulojnë vetëm, jo ​​shumë janë clogging.

Kjo metodë jep mundësinë për të ruajtur më shumë ushqyesve që janë shkatërruar kur të nxehtë.

contraindication

Nuk rekomandohet përdorimi i GoSlim të njerëzve me sëmundje të tilla si:

 • Sëmundje kardiovaskulare
 • Hipotension
 • Reaksionet alergjike ndaj përbërësve të grumbullimit
 • origjinalitet

Me kujdes, ose vetëm pas konsultimit me një mjek zierje monastike mund të konsumohen gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

manastireve pini çaj me përfitime shëndetësore. Ajo është e pasur në ushqyesve, është e pasur në përbërje vitaminë dhe do të jetë një komponent i mirë në kompleksi i përgjithshëm i aktiviteteve që kontribuojnë në humbje peshe

15 1 GoSlim çaj  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

Neni Related:. Kos me krunde për humbje peshe – si të përdorin, recipes, përdorimi

>>>>  Weight Manager për humbje peshe - ku për të blerë më e lirë, se si e bën këtë punë?

Previous article

GoPotent Tea - mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

Next article

Reumatin çaj - mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare