Faqja e internetit për suplementet dietike

Keto Black Premium, Opinionet, Forumi, Çmimi, Ku të Blej, Farmaci

Keto Black Premium

Keto Black Premium

Keto Black Premium është një suplement dietik që ju ndihmon të arrini ketozën dhe të humbni peshë lehtësisht, duke vepruar në ato pika nga të cilat është e vështirë të hiqni yndyrën e tepërt . Ky suplement ushqimor fantastik, përveçse do t’ju ndihmojë të humbni peshë edhe në momentet më të vështira, do t’ju ndihmojë në fazat e stërvitjes sepse do t’ju japë shumë energji për të vrapuar. Falë këtij produkti, nuk do të jetë e vështirë për ju të bëni sakrifica dietike që përndryshe do t’ju duhej të bënit, sepse ju lejon të blini produkte më ushqyese dhe gjithashtu zvogëlon ndjenjën e oreksit falë dozës ditore të ofruar nga suplementi..

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si të futeni shpejt në ketozë?

Ketoza është një gjendje e natyrshme e procesit metabolik. Kur një person ka arritur ketozë, trupi i tij djeg yndyrën e ruajtur në vend të glukozës.

Ndërsa trupi zbërthen yndyrën, acidet e quajtura ketone fillojnë të grumbullohen në gjak. Këto ketone më pas e lënë trupin në urinë. Prania e ketoneve në gjak dhe urinë tregon se një person ka hyrë në një gjendje  ketoze  .

Ketoza mund të ndihmojë një person të humbasë yndyrën e padëshiruar sepse trupi fillon të prishë rezervat e yndyrës në vend që të mbështetet në  karbohidratet  për energji. Për më tepër, disa kërkime  sugjerojnë se ketoza mund të ndihmojë në shtypjen e oreksit, gjë që gjithashtu mund të nxisë humbjen e peshës.

Arritja e një gjendje të ketozës nuk është gjithmonë e lehtë. Shumë njerëz që duan të arrijnë ketozë ndjekin një dietë ketogjenike. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë shtatë mënyra për të hyrë shpejt në ketozë. Ne shikojmë gjithashtu rreziqet e mundshme të vendosjes së trupit në këtë gjendje metabolike.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

7 këshilla për të hyrë në ketozë

Mënyrat për ta futur trupin tuaj në ketozë përfshijnë:

1. Rritja e aktivitetit fizik

Sa më shumë energji të përdorë një person gjatë ditës, aq më shumë ushqim i nevojitet për karburant.

Ushtrimi ndihmon një person të zbrazë rezervat e glikogjenit të trupit. Në shumicën e rasteve, rezervat e glikogjenit plotësohen kur një person konsumon karbohidrate. Nëse një person është në një dietë me pak karbohidrate, ai nuk do të plotësojë rezervat e tij të glikogjenit.

Mund të duhet pak kohë që trupi juaj të mësojë të përdorë rezervat e yndyrës në vend të glikogjenit. Personi mund të ndihet  i lodhur  ndërsa trupi i tij përshtatet.

2. Reduktim i ndjeshëm i marrjes së karbohidrateve

Ketoza ndodh kur mungesa e karbohidrateve e detyron trupin të përdorë yndyrën si burimin kryesor të energjisë në vend të sheqerit.

Një person që dëshiron të arrijë ketozë, qoftë për të humbur peshë, për të zvogëluar rrezikun e  sëmundjeve të zemrës  ose për të ruajtur dhe kontrolluar nivelet e sheqerit në gjak, duhet të synojë të reduktojë marrjen e karbohidrateve në 20 gram (g) në ditë ose më pak.

Megjithatë, ky nuk është një numër i caktuar. Disa njerëz mund të hanë më shumë karbohidrate dhe ende hyjnë në një gjendje ketoze, ndërsa të tjerë do të duhet të hanë më pak.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

3. Agjërimi për periudha të shkurtra

Agjërimi ose qëndrimi pa ushqim mund të ndihmojë një person të arrijë një gjendje ketoze. Shumë njerëz në fakt mund të kalojnë në ketozë midis vakteve.

Në disa raste të kontrolluara, mjeku juaj mund të rekomandojë një periudhë më të gjatë agjërimi prej 24 deri në 48 orë. Një person duhet të flasë me një mjek përpara se të vendosë të agjërojë për më shumë se disa orë në të njëjtën kohë.

Agjërimi me yndyrë është një formë alternative e agjërimit. Agjërimi me yndyrë përfshin reduktimin e ndjeshëm të marrjes së kalorive dhe ngrënjen e një diete të përbërë pothuajse tërësisht nga yndyra për jo më shumë se 2 ose 3 ditë.

Hulumtimet e hershme treguan se mund të ketë një efekt pozitiv në humbjen e peshës. Megjithatë, agjërimi me yndyrë është i vështirë për t’u mbajtur dhe mund të mos jetë alternativa më e mirë për shumicën e njerëzve.

Madhësitë shumë të vogla të kampionit dhe mungesa e provave më të forta do të thotë që njerëzit duhet të jenë të kujdesshëm kur përdorin këtë qasje.

4. Rritni marrjen e yndyrës së shëndetshme

Ndërsa marrja e karbohidrateve zvogëlohet, shumica e njerëzve e zëvendësojnë humbjen e karbohidrateve me një rritje të yndyrave të shëndetshme. Disa yndyrna që një person mund të hajë përfshijnë:

Megjithatë, për njerëzit që duan të humbin peshë, është e rëndësishme të mbajnë parasysh edhe kaloritë totale. Ngrënia e shumë  kalorive  gjatë ditës mund ta bëjë më të vështirë humbjen e peshës.

5. Testimi i niveleve të ketoneve

Një metodë që mund të ndihmojë një person të arrijë një gjendje ketoze është monitorimi i niveleve të ketoneve në trup. Ekzistojnë disa teste, duke përfshirë:

Përdorimi i një ose më shumë prej këtyre testeve mund të ndihmojë një person të gjurmojë përparimin e tij, duke i lejuar ata të bëjnë ndryshime të informuara në dietën e tyre.

Shiritat e testimit të ketonit janë në dispozicion për  blerje në internet  .

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

6. Marrja e proteinave

Dieta keto kufizon sasinë e proteinave që një person mund të hajë në krahasim me yndyrën.

Edhe pse sasitë e rekomanduara ndryshojnë, një dietë standarde keto rekomandon konsumimin e  20% të kalorive si proteina.

Marrja e ulët e proteinave është e nevojshme që një person të arrijë ketozën.

7. Të hani më shumë vaj kokosi

Vaji i kokosit mund t’ju ndihmojë të arrini ose mbani një gjendje ketoze.

Sipas  një studimi të fokusuar në  sëmundjen e Alzheimerit  , shtimi i vajit të kokosit në dietë mund t’i ndihmojë njerëzit të rrisin nivelet e ketonit.

Vaji i kokosit përmban yndyrna të quajtura trigliceride me zinxhir të mesëm, ose MCT. Trupi mund të absorbojë MCT shpejt dhe lehtë. Më pas i dërgon këto yndyrna direkt në mëlçi, e cila i kthen ato në ketone ose energji.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Përbërësit Premium Keto Black

Përbërja e Keto Black Premium është krejtësisht natyrale dhe me origjinë bimore. Forslean vjen nga rrënja e Coleus, hithra indiane , e cila nxit metabolizmin e yndyrës për ta asgjësuar atë në favor të masës yndyrore. Klarinoli, ose acidi linoleik , është krijuar për të ruajtur nivelet normale të kolesterolit në gjak, duke e bërë atë efektiv në heqjen e grumbullimeve të yndyrës së tepërt dhe indeve yndyrore në pjesët më të dukshme.

Ekstrakti i portokallit të hidhur , nga ana tjetër, ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit të lipideve, i cili ndihmon në ruajtjen e peshës së duhur trupore. Portokallia e hidhur është gjithashtu e mrekullueshme për të mbështetur funksionet e tretjes. Ekstrakti i piperit të zi ndihmon në absorbimin e lëndëve ushqyese dhe rrit prodhimin e lëngjeve gastrike përgjegjëse për tretjen e ushqimit. Për më tepër, mente është një aleat i madh në promovimin e rregullsisë së zorrëve.

Ekstrakti i Ashwagandha , ose xhensen indian , ka shumë funksione, por më e rëndësishmja është kontrolli i peshës dhe energjia e trupit. Kafeina e përmbajtur në Keto Black Premium është pa ujë dhe ndihmon në rritjen e energjisë, reduktimin e lodhjes dhe përshpejtimin e metabolizmit. Kromi është një mineral që gjendet në natyrë dhe ushqim, por në sasi shumë të vogla. Kromi rregullon nivelet e glukozës në gjak. Përbërësi i fundit është Capiscum Anuum , ekstrakti i të cilit ndihmon në humbjen e peshës dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve të duhura të sistemit tretës.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Përfitimet dhe avantazhet


Keto Black Premium , i kombinuar me një dietë të përshtatshme dhe një dozë të mirë ushtrimesh fizike, sjell shumë përfitime për trupin. Ky produkt ndihmon në humbjen e peshës falë kombinimit të përbërësve të tij që veprojnë drejtpërdrejt si në metabolizëm ashtu edhe në yndyrën e grumbulluar tashmë në vendet më armiqësore prej disa kohësh.

Falë furnizimit të mirë të lëndëve ushqyese nga Keto Black Premium, ju mund të ndiqni një dietë pa sakrifica të tepërta, ndërsa integroni vaktet tuaja me ushqime të shëndetshme. Një tjetër avantazh i këtij suplementi është se redukton ndjeshëm ndjenjën e urisë, duke shmangur marrjen e panevojshme të kalorive të tepërta.

Ke to Black Premium është mbi të gjitha një ndjenjë e shkëlqyer energjie falë përbërësve që sjell në trup. Me këtë suplement, ndjenja juaj e vitalitetit do të mbetet e njëjtë ose do të përmirësohet edhe pse vazhdoni të humbni shumë peshë.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Mënyra e përdorimit, doza, kur të merret


Për të menaxhuar më mirë dietën tuaj ndërsa merrni ndihmë nga Keto Black Premium, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje marrjes së tij. Në mënyrë që ky suplement t’i shërbejë sa më mirë qëllimit të tij, rekomandohet marrja e pluhurit me një gotë ujë para vakteve kryesore, pra para drekës dhe para darkës. Për të parë efektet e para, mjaftojnë disa javë trajtim dhe më pas rekomandohet zgjatja e tij për të ruajtur efektin.

Shqyrtime dhe opinione rreth Keto Black Premium


Të gjitha opinionet rreth këtij suplementi janë pozitive dhe flasin për efekte të matshme të arritura brenda pak javësh. Për shembull, një klient filloi të merrte Keto Black Premium për të humbur peshë që nuk mund ta humbiste, madje edhe me ndihmën e një trajneri personal. Menjëherë filloi të humbiste peshë dhe më në fund pa të dilte jashtë gjithë masa e dobët dhe muskulare e fshehur nën një shtresë të hollë yndyre. Pavarësisht humbjes së peshës, ajo ndihej ende energjike dhe vitale, gjë që nuk ndodhte për shkak të dietave dhe aktivitetit të rëndë fizik.

Nga ana tjetër, një klient tjetër provoi Keto Black Premium, i cili jo vetëm e ndihmoi të humbiste peshën e tepërt, por gjithashtu i dha një ndjenjë energjie pavarësisht aktivitetit të madh fizik. Së fundmi, një person tjetër për shkak të punës nuk ka mundur të humbasë peshën e tepërt që ka fituar gjatë punës në zyrë. Keto Black Premium e lejoi atë të shihte rezultate të shkëlqyera dhe një përmirësim të dukshëm në humor pas vetëm dy javësh.

Çmimi dhe mënyra e porositjes


Keto Black Premium aktualisht është ulur me 50%, por kur blini më shumë paketa mund të përfitoni nga kushtet veçanërisht të favorshme të blerjes. Transporti është falas dhe mund të paguani edhe me dorëzim.

Renditja është shumë e thjeshtë. Thjesht lidheni me faqen zyrtare të produktit (kliko këtu për ta parë) dhe plotësoni formularin atje me të dhënat tuaja. Qendra e thirrjeve e kompanisë do t’ju kontaktojë për të konfirmuar porosinë tuaj dhe për të rregulluar transportin.

DIAFIX

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Pyetje të shpeshta në lidhje me Keto Black Premium


Cila është faqja zyrtare e Keto Black Premium?
Keto Black Premium është një produkt që mund të blihet vetëm përmes faqes zyrtare të internetit. Klikoni këtu për ta parë.

A mund ta blej edhe në farmaci?
Jo, KetoBlack mund të blihet vetëm përmes faqes së saj zyrtare të internetit. Mund ta gjeni në këtë adresë.

A është i sigurt Keto Black Premium? A ka ndonjë kundërindikacion?
Keto Black Premium është një produkt natyral, i sigurt që nuk ka kundërindikacione specifike, megjithatë si të gjitha suplementet nuk rekomandohet në rast shtatzënie, ushqyerjeje me gji apo shfaqje të disa patologjive.Në çdo rast këshillohet që të konsultoheni me mjekun përpara duke marrë suplementin. . Më shumë informacion.

Si është pritur?
Rekomandohet të merret pluhuri pak para vakteve kryesore.

Sa shpejt do të shoh rezultatet?
Rezultatet, sipas atyre që e kanë blerë, janë shumë të shpejta dhe zakonisht të dukshme pas javëve të para.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Exit mobile version