PROSTACARE, mashtrim? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

PROSTACARE kapsula është një suplement i krijuar për të luftuar simptomat e prostatitit , duke ndihmuar në reduktimin e inflamacionit dhe promovimin e shëndetit të përgjithshëm të prostatës. PROSTA CARE është një produkt i bazuar në përbërës natyralë që synon të lehtësojë problemet që lidhen me prostatitin, duke ofruar një qasje gjithëpërfshirëse për ruajtjen e mirëqenies së prostatës.

Çfarë është prostatiti jo bakterial?

Prostatiti jobakterial është ënjtje dhe acarim (inflamacion) i prostatës që nuk shkaktohet nga bakteret. Ky është lloji më i zakonshëm i prostatitit kronik (afatgjatë).

Gjëndra e prostatës është pjesë e sistemit riprodhues të mashkullit. Është sa madhësia e një arre dhe ndodhet midis fshikëzës dhe penisit. Gjëndra e prostatës rrethon pjesën e sipërme të uretrës, tubin që bart urinën nga fshikëza përmes penisit. Ai prodhon një lëng që ushqen spermatozoidet dhe ndihmon në largimin e tyre nga trupi gjatë seksit.

Cili është shkaku?

Shkaku i saktë i prostatitit jobakterial nuk dihet gjithmonë. Shkaqet e mundshme mund të përfshijnë:

 • Bllokimi i gjëndrës së prostatës i shkaktuar nga plakja ose dëmtimi nga infeksioni i prostatës
 • Irritimi i shkaktuar nga urina që rrjedh përsëri në prostatë
 • Irritimi i shkaktuar nga kimikate të tilla si sapuni
 • Probleme nervore në traktin urinar
 • Probleme me muskujt e legenit
 • Abuzim seksual
 • Parazitët dhe viruset
 • Irritimi i shkaktuar nga çiklizmi
PROSTACARE

Cilat janë simptomat?

Simptomat mund të përfshijnë:

 • Dhimbje prapa skrotumit
 • Dhimbje ose djegie gjatë urinimit
 • Urinon më shpesh
 • Një nevojë e fortë dhe e papritur për të urinuar
 • Dhimbje gjatë lëvizjeve të zorrëve
 • Dhimbje në penis, skrotum, në mes dhe në fund të barkut ose në pjesën e poshtme të shpinës
 • Dhimbje gjatë ose pas lëshimit të spermës gjatë marrëdhënies seksuale
 • Sasi të vogla gjaku në spermë ose urinë

Si diagnostikohet?

Mjeku juaj do t’ju pyesë për simptomat tuaja dhe do t’ju ekzaminojë. Ju mund të keni teste të tilla si:

 • Një ekzaminim transrektal, të cilin mjeku e kryen duke futur butësisht një gisht të lagur dhe me doreza në rektum për të ndjerë gjëndrën e prostatës.
 • Testi i urinës
 • Testet e lëngjeve të prostatës

Ju mund të bëni teste për të kontrolluar për shkaqe të tjera të mundshme të simptomave tuaja, të tilla si një sëmundje seksualisht e transmetueshme (STD).

Si mund të kujdesem për veten?

Këtu janë disa gjëra që mund të bëni për të lehtësuar dhimbjen dhe simptoma të tjera:

 • Ndiqni kursin e plotë të trajtimit të përshkruar nga mjeku juaj.
 • Merrni qetësues dhimbjesh pa recetë, si ibuprofeni ose naprokseni. Lexoni etiketën dhe përdorni sipas udhëzimeve. Ilaçet anti-inflamatore josteroidale (NSAIDs) si ibuprofeni dhe naprokseni mund të shkaktojnë gjakderdhje në stomak dhe probleme të tjera. Këto rreziqe rriten me moshën. Nëse mjeku nuk ju thotë ndryshe, mos e përdorni këtë ilaç për më shumë se 10 ditë.
 • Bëni një dush të ngrohtë.
 • Nëse kapsllëku është problem, merrni një zbutës të jashtëqitjes.
 • Pyetni furnizuesin tuaj:
  • Si dhe kur do të dëgjoni rezultatet e testit tuaj
  • Sa kohë do të duhet për t’u rikuperuar
  • Cilat aktivitete duhet të shmangni dhe kur mund t’i ktheheni aktiviteteve normale?
  • Si të kujdeseni për veten në shtëpi
  • Cilat simptoma apo probleme duhet të keni kujdes dhe çfarë të bëni nëse ato shfaqen?
 • Sigurohuni që të dini se kur duhet të hyni për një kontroll.

Si mund ta parandaloj prostatitin?

 • Shmangni sëmundjet dhe infeksionet seksualisht të transmetueshme (STD dhe STD). Përdorni prezervativë latex ose poliuretani gjatë çdo marrëdhënieje. Keni vetëm një partner seksual që nuk bën seks me askënd tjetër.
 • Mbani zonën tuaj gjenitale të pastër. Nëse jeni një mashkull që nuk është bërë synet, praktikat e mira të higjienës përfshijnë tërheqjen e butë të lafshës për të pastruar majën e penisit sa herë që bëni banjë ose dush. Kjo ndihmon në parandalimin e infeksioneve të traktit urinar që mund të çojnë në prostatit. Pasi të keni mbaruar pastrimin, vendoseni butësisht lafshën në vend.
 • Merrni trajtim të menjëhershëm për çdo problem të traktit urinar. Kjo zvogëlon rrezikun e problemeve të prostatës.

Çfarë është PROSTACARE dhe për çfarë përdoret?

Kapsulat PROSTACARE janë një produkt i specializuar i destinuar për të luftuar efektet e prostatitit. Me një kombinim përbërësish natyralë, këto kapsula janë krijuar për të lehtësuar simptomat e pakëndshme dhe për të promovuar shëndetin e përgjithshëm të prostatës. ProstasinUro synon të reduktojë inflamacionin, të përmirësojë rrjedhën e urinës dhe të kontribuojë në shëndetin e përgjithshëm të prostatës.

Përdorimi i caktuar

Këtu është një listë në spanjisht e rasteve në të cilat rekomandohet përdorimi i kapsulave PROSTA CARE kundër prostatitit:

 • Inflamacion akut ose kronik i prostatës (prostatiti).
 • Vështirësi në urinim për shkak të inflamacionit të prostatës.
 • Një ndjesi djegieje ose siklet gjatë urinimit.
 • Nevoja e shpeshtë dhe urgjente për të urinuar.
 • Dhimbje në zonën e legenit ose gjenitalit.
 • Rrjedha e dobët ose e ndërprerë e urinës.
 • Siklet i përgjithshëm në zonën e prostatës.
 • Parandalimi dhe ruajtja e shëndetit të prostatës tek meshkujt e moshuar.
 • Si një ndihmës për trajtimin e prostatitit.
 • Për të promovuar shëndetin e përgjithshëm të prostatës dhe për të zvogëluar rrezikun e problemeve të ardhshme.
PROSTACARE

Cili është rreziku?

Prostatiti është një inflamacion i prostatës që mund të shfaqet në forma të ndryshme, nga akute në kronike. Kjo gjendje mund të shoqërohet me një sërë rreziqesh shëndetësore për meshkujt. Sipas burimeve mjekësore si Shoqata Amerikane Urologjike, prostatiti mund të shkaktojë simptoma të pakëndshme dhe të dhimbshme si vështirësi në urinim, dhimbje në zonën e legenit, siklet gjatë urinimit dhe nxitje të shpeshta për të shkuar në tualet. Përveç kësaj, në disa raste, inflamacioni i prostatës mund të përhapet në zonat përreth, duke shkaktuar komplikime të tilla si infeksione të traktit urinar dhe madje edhe probleme seksuale.

Përveç simptomave të menjëhershme, prostatiti mund të ketë edhe pasoja afatgjata. Prostatiti kronik, nëse nuk trajtohet siç duhet, mund të çojë në komplikime më serioze, si formimi i absceseve ose kisteve të prostatës. Është vënë re gjithashtu se prostatiti kronik mund të shoqërohet me një rrezik më të madh të zhvillimit të problemeve më serioze të prostatës si hiperplazia beninje e prostatës (BPH) dhe madje edhe kanceri i prostatës.

Si funksionon PROSTA CARE?

PROSTACARE është një suplement i zhvilluar me kujdes i krijuar për të trajtuar simptomat dhe shkaqet e prostatitit. Përbërësit e tij natyralë punojnë së bashku për të siguruar veprim gjithëpërfshirës:

 • Reduktimi i inflamacionit: Përbërësit anti-inflamatorë të ProstasinUro mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë, duke lehtësuar kështu shqetësimin dhe dhimbjen e lidhur me prostatitin.
 • Mbështetja e imunitetit: Disa përbërës në PROSTACARE janë krijuar për të forcuar sistemin imunitar, duke ndihmuar trupin të luftojë infeksionet dhe inflamacionin në mënyrë më efektive.
 • Rrjedha e përmirësuar e urinës: Përbërësit e përzgjedhur mund të ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së urinës duke relaksuar muskujt e prostatës dhe traktit urinar, gjë që redukton vështirësinë në urinim dhe ndjenjën e urgjencës.
 • Bilanci hormonal: PROSTA CARE mund të funksionojë për të ruajtur ekuilibrin e duhur hormonal në gjëndrën e prostatës, gjë që mund të ndihmojë në parandalimin e rritjes së tepërt të indeve dhe të zvogëlojë rrezikun e problemeve afatgjata.
 • Promovimi i shëndetit të prostatës: Lëndët ushqyese specifike të përfshira në PROSTACARE mund të kontribuojnë në shëndetin e përgjithshëm të prostatës, duke mbështetur funksionimin normal të saj dhe duke reduktuar rrezikun e komplikimeve të ardhshme.

Përbërësit PROSTA CARE(përbërja)

Këtu është një listë e përbërësve të PROSTACARE së bashku me një përshkrim të efekteve të mundshme të secilit prej tyre:

 • Ekstrakti i lipidosterolit : Ky përbërës mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit të prostatës dhe lehtësimin e simptomave të prostatitit.
 • Ekstrakti i farës së kungullit [20% beta sitosterol]: Beta sitosterolet e pranishme në këtë ekstrakt mund të ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së urinës dhe zvogëlimin e simptomave të prostatitit.
 • Ekstrakt i farës së shegës [40% Acid Ellagic]: Acidi Ellagic mund të ketë veti antioksiduese dhe anti-inflamatore që përfitojnë shëndetin e prostatës dhe ndihmojnë në uljen e inflamacionit.
 • Ekstrakt i gjetheve të hithrës [4% polifenole]: Polifenolet mund të kenë efekte anti-inflamatore dhe anti-proliferative, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e simptomave të prostatitit.
 • Ekstrakti i shelgut: Ky ekstrakt mund të ketë veti anti-inflamatore dhe analgjezike, të cilat mund të lehtësojnë dhimbjen dhe parehatinë që lidhen me prostatitin.
 • Ekstrakti i lëvores së kumbullës afrikane : ky përbërës përmirëson funksionin e traktit urinar dhe redukton simptomat e prostatitit.
 • Ekstrakt i frutave të domates [10% likopen]: Likopenët janë antioksidantë që mund të ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të komplikimeve të prostatës dhe në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm të prostatës.
 • BioPerine: BioPerine mund të përmirësojë përthithjen e përbërësve të tjerë, duke siguruar që trupi juaj të kuptojë plotësisht përfitimet e PROSTACARE.
 • Vitamina E: Vitamina E është një antioksidant që mund të ndihmojë në reduktimin e stresit oksidativ dhe në përmirësimin e shëndetit të prostatës.
 • Zinku: Zinku është thelbësor për funksionimin e duhur të prostatës dhe mund të ndihmojë në ruajtjen e shëndetit të prostatës.
 • Seleni ZGJIDHJE: Seleni është një antioksidant që mund të ketë efekte të dobishme në prostatën dhe shëndetin e përgjithshëm.

Rreziqet, efektiviteti, avantazhet e PROSTACARE

Këtu është një listë e përfitimeve të mundshme të kapsulave PROSTACARE kundër prostatitit:

 • Reduktimi i inflamacionit: Përbërësit specifikë të PROSTA CARE mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë, duke lehtësuar simptomat e pakëndshme dhe të dhimbshme që lidhen me prostatitin.
 • Rrjedha e përmirësuar e urinës: Disa përbërës në PROSTACARE mund të relaksojnë muskujt e prostatës dhe të traktit urinar, gjë që mund të rezultojë në përmirësim të rrjedhjes së urinës dhe ulje të vështirësisë në urinim.
 • Lehtësimi i dhimbjes dhe shqetësimit: Përbërësit analgjezik dhe anti-inflamator të PROSTA CARE mund të ndihmojnë në reduktimin e dhimbjes dhe shqetësimit të përjetuar për shkak të prostatitit.
 • Bilanci hormonal: PROSTACARE mund të ndihmojë në ruajtjen e ekuilibrit të duhur hormonal në prostatë, gjë që mund të jetë e dobishme në parandalimin e rritjes së tepërt të indeve dhe zhvillimin e problemeve më serioze.
 • Mbështetja e imunitetit: Disa përbërës mund të forcojnë sistemin imunitar, duke i mundësuar trupit të luftojë infeksionet në mënyrë më efektive dhe të zvogëlojë rrezikun e komplikimeve.
 • Shëndeti i përgjithshëm i prostatës: Kombinimi i përbërësve natyralë në PROSTACARE është krijuar për të promovuar shëndetin e përgjithshëm të prostatës, duke kontribuar në mirëqenien dhe funksionimin optimal të saj.
 • Potenciali për të reduktuar rrezikun afatgjatë: Duke trajtuar simptomat dhe shkaqet e prostatitit, PROSTACARE mund të ndihmojë në parandalimin e problemeve më serioze të prostatës në të ardhmen.
 • Qasje gjithëpërfshirëse: Kombinimi i shumë përbërësve me përfitime të ndryshme mund të sigurojë një qasje gjithëpërfshirëse për trajtimin dhe menaxhimin e prostatitit.
 • Formula natyrale: PROSTACARE është bërë me përbërës natyralë, të cilët mund të jenë një opsion tërheqës për ata që kërkojnë një zgjidhje më natyrale për shëndetin e prostatës.

Mënyra e përdorimit të PROSTACARE, fletëpalosje, udhëzime

Sipas udhëzimeve dhe fletëpalosjes, kundërindikimet, efektet anësore, mënyra e përdorimit dhe ruajtjes së ilaçit janë renditur më poshtë.

Kundërindikimet

 • Alergjitë: Nëse e dini se jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve PROSTA CARE , është e rëndësishme të shmangni konsumimin e tij.
 • Ndërveprimet e barnave: Nëse merrni medikamente ose suplemente të tjera, mund të ndodhin ndërveprime me përbërësit e PROSTA CARE.
 • Kushtet mjekësore para-ekzistuese: Nëse vuani nga kushte mjekësore si alergjitë, sëmundjet autoimune, çrregullimet e gjakderdhjes ose gjendje të tjera mjekësore.

Si të përdorni, si të merrni

Për të përdorur PROSTA CARE në mënyrë efektive , ndiqni udhëzimet e mëposhtme:

 • Dozimi: Rekomandohet marrja e 2 kapsulave në ditë, mundësisht gjatë vakteve kryesore. Kapsulat mund të merren me ujë ose me një lëng tjetër sipas dëshirës tuaj.
 • Rregullsia: Është e rëndësishme të jeni të qëndrueshëm në marrjen e kapsulave tuaja. Për rezultate më të mira, ju lutemi ndiqni regjimin e rekomanduar të përdorimit çdo ditë.
 • Konsistenca: PROSTACARE mund të marrë kohë për të treguar efektet e saj. Ju mund të mos vini re ndryshime të menjëhershme, por me kalimin e kohës mund të vëreni përmirësim në simptomat tuaja.

Si të ruani

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë.

PROSTACARE

Efekti i përdorimit PROSTA CARE

Këtu është një listë e efekteve të mundshme që mund të ndodhin tek njerëzit që përdorin PROSTACARE kundër prostatitit:

 • Reduktimi i simptomave: Shumë njerëz mund të përjetojnë një reduktim të simptomave të pakëndshme të lidhura me prostatitin, të tilla si vështirësi në urinim, dhimbje legeni dhe udhëtime të shpeshta në tualet.
 • Rrjedha e përmirësuar e urinës: Disa përdorues mund të vërejnë një përmirësim në rrjedhën e urinës, gjë që mund të zvogëlojë ndjenjën e urgjencës dhe ndërprerjet në urinim.
 • Lehtësimi i dhimbjes: PROSTACARE mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjes dhe shqetësimit në zonën e legenit dhe gjenitalit që shpesh përjetohet për shkak të prostatitit.
 • Reduktimi i inflamacionit: Përbërësit anti-inflamator në PROSTACARE mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë, gjë që nga ana tjetër mund të përmirësojë simptomat.
 • Mirëqenia e përgjithshme: Duke promovuar shëndetin e prostatës dhe duke lehtësuar simptomat e prostatitit, disa njerëz mund të përjetojnë një ndjenjë të përgjithshme të mirëqenies dhe rehati.
 • Përmirësimi i cilësisë së jetës: Reduktimi i simptomave të pakëndshme dhe të dhimbshme mund të ketë një ndikim pozitiv në cilësinë e jetës, duke u mundësuar njerëzve që të kryejnë aktivitetet e përditshme me më pak shqetësim.
 • Parandalimi afatgjatë: Duke synuar inflamacionin dhe simptomat e hershme të prostatitit, PROSTACARE mund të ndihmojë në parandalimin e komplikimeve më serioze të lidhura me prostatën me kalimin e kohës.
 • Mbështetje për trajtimet terapeutike: PROSTACARE mund të përdoret si një plotësues i trajtimeve të tjera terapeutike për prostatitin, duke rritur përfitimet e një qasjeje gjithëpërfshirëse.
 • Besimi në shëndetin e prostatës: Duke parë përmirësime në simptomat dhe shëndetin e prostatës, njerëzit mund të ndihen më të sigurt për mirëqenien e tyre të përgjithshme.

Këtu janë disa mendime dhe komente nga përdoruesit e vërtetë nga forumet:

“Pershendetje te gjitheve! Dua të ndaj përvojën time me PROSTACARE . Meqenëse gjatë gjithë ditës jam duke përdredhur dhe ngritur objekte të rënda, kam filluar të vërej disa simptoma të pakëndshme në zonën time të legenit. Isha shumë i shqetësuar sepse kisha dëgjuar për problemet e prostatës dhe ndikimin e tyre tek meshkujt. Një mik më rekomandoi PROSTA CARE dhe vendosa ta provoja.

Pas përdorimit të suplementit për disa kohë, vura re se simptomat filluan të zhdukeshin. Nuk ndjeja më nevojën e vazhdueshme për të shkuar në tualet dhe dhimbja në zonë u ul ndjeshëm. Ndihesha shumë më rehat në jetën e përditshme. Sinqerisht, nuk mendoja se një shtesë mund të bënte një ndryshim kaq të madh. Jam shumë e lumtur që provova PROSTACARE dhe ua rekomandoj patjetër meshkujve të tjerë që luftojnë me probleme të ngjashme!

Këtu janë disa mendime dhe komente nga përdoruesit e vërtetë nga forumet:

“Përshëndetje të gjithëve! Doja të ndaja përvojën time me PROSTACARE sepse e di që shumë meshkuj mund të kalojnë të njëjtën gjë. Si shofer taksie kaloj shumë kohë ulur dhe kjo ka filluar të ndikojë në shëndetin tim të prostatës. Fillova të ndjej siklet gjatë urinimit dhe dhimbje të pakëndshme në atë zonë.

Një ditë, duke kërkuar zgjidhje në internet, hasa në  PROSTACARE dhe vendosa ta provoja. Pas disa javësh përdorimi, vura re një ndryshim të qartë. Nuk ndjeja më asnjë shqetësim gjatë urinimit dhe dhimbja u ul ndjeshëm. Më vjen mirë që gjeta këtë produkt. Tani mund të fokusohem në punë pa u shqetësuar për simptomat e mia. Nëse jeni një shofer taksie si unë dhe luftoni me probleme të ngjashme, ju rekomandoj të provoni PROSTACARE . Shpresoj që ju të keni të njëjtën përvojë pozitive si unë!”

PROSTACARE Price, Allegro, faqja zyrtare e prodhuesit – zbritje

Çmimi i rregullt i produktit PROSTA CARE tani është në shitje, por në këtë kohë prodhuesi ofron një zbritje prej 50%. Nuk është e nevojshme të përdorni një kod promocional për të marrë këtë zbritje. Ju thjesht mund të bëni një porosi në faqen zyrtare të prodhuesit, ku një përfaqësues do t’ju kontaktojë. Vlen të kujtojmë se numri i produkteve në ofertë është i kufizuar dhe promovimi është i përkohshëm.

Leave a Comment