WEEX për humbje peshe - mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare
WEEX për humbje peshe - mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Weex është projektuar në pilula humbje peshe USA lidhur me kategorinë e kalorive blocker prodhuara në formën e biokokteyli dy-komponent. E bllokuesit kalori shtesë që amylase bllok, enzimë e cila Ulja poshtë polisaharidet te oligosakarideve. Ta themi thjesht, ata e bllokojnë ndarjen e karbohidrateve komplekse të thjeshtë. Procesi i papërfunduar i metabolizmit të karbohidrateve nuk lejon për të rritur nivelin e glukozës në gjak, e cila nga ana nuk lejon të yndyrë trupit formë. Por kjo nuk është efekti i vetëm i biokokteyli Weex. në lidhje me pronat e tjera të koktej për humbje peshe të

1 7 WEEX për humbje peshe  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

lexoni në.

Weex: historia

H2>

Zhvillimi i koktej është angazhuar një ekip i shkencëtarëve nga të ushqyerit në Universitetin e Massachusetts dhe dietologji, kryesuar nga Profesor Fox. Objektivi i studimit ishte krijimi formula e produktit është në gjendje të shpejt të transportuar yndyrë djegur komponentët në trup. Prototipet e para ishin një gatshme smoothies nga burners yndyrë. Por kjo qasje nuk u miratua, sepse përbërësit e përbërjes u humbur pronat e tyre pas 2 Weex. Mënyra e jashtë u përzierjen e përbërësve menjëherë para përdorimit. Kështu u krijua biokokteyli Weex bazuar në dy komponentë:. Ngrijë-tharë dhe të lëngshme

Studimet klinike – Weex

Komisioni nga Universiteti i Massachusetts vlerësoi bioavailability e koktej, por efekti i vërtetë i aplikimit është provuar në provat klinike në Institutin Stokholmit e të ushqyerit.

njerëzit që vuajnë nga obeziteti i shkallës së dytë, u ndanë në dy grupe, njëri prej të cilëve mori një koktej Weex, dhe të tjera ujin placebo me një ngjyrë dhe aromatizues, por nga shishe origjinale me logon. Pas 30 ditëve të vëzhgimit krahasim humbje peshe në secilin grup. Rezultatet ishin si më poshtë:

Grupi që ka marrë Weex Gjinore Mosha humbje peshe Мужской25-407-11 кгЖенский25-405-9 khrupa placebo Gjinia Mosha humbje peshe Мужской25-401-2 кгЖенский25-40 + 2-4 kg

Siç mund të shihet nga tabelat, humbje peshe grupi i cili ka marrë koktej plotësuar në krahasim me grupin e kontrollit ndryshonin më shumë se gjashtë herë! Përveç

kësaj, gratë e grupit placebo fituar deri në katër paund në një eksperiment muaj. Rezultatet e studimit në mënyrë të qartë flasin në lidhje me efektivitetin e kalorive blocker Weex si një mjet për humbje peshe. Interesante, në një shqyrtim të koktej ju mund të gjeni numrat më mbresëlënëse, për shembull, kam arritur të dhjetë të humbur (!) Paund në një javë.

>>>>  Detonic nga cystitis - opinionet, çmimeve, komente, faqen zyrtare

Pronat e koktej

Vetitë kryesore të koktej Weex janë:

 1. Bllokimi kalori. Paaftësia për të asimiluar karbohidrateve të thjeshta, duke çuar në uljen e niveleve të sheqerit në gjak. Depozitat yndyrë të pushojë për të grumbulluar.
 2. Autonome oksidimi yndyrë. indukton koktej stresi oksidativ në depozita lipidet, duke çuar në shpërbërjen e tyre si në

  20 4 WEEX për humbje peshe  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

  formën e nënlëkurës dhe të organeve të brendshme.

 3. sekretim të produkteve të mbeturinave. Komponentët e absorbirovannaya koktej dhe largimin e tyre nga trupi.
 4. normalizimin e traktit gastrointestinal. Veprimi absorbues i biokokteyli synon pastrimin traktin gastrointestinal.
 5. Parandalimi i sëmundjeve të enëve të gjakut dhe të zemrës. Normalizimi i glukozës dhe reduktimin e trupit yndyrë, rënie kolesterolit, mbrojtjen e sistemit kardiovaskular kundër formimit të pllakave aterosklerotike.

Weex jo vetëm që ju ndihmon për të humbur peshë, por edhe për përmirësimin e funksionimit të pothuajse të gjitha sistemet e trupit. Tani le të flasim për atë që arrin një efekt të ngjashëm në përbërjen

Ju do të jenë të interesuar të dinë:. Syrup mangosteen: një fruta ekzotike për humbje peshe

Përbërja Weex

Suplementi Weex përbëhet nga katër elemente, secila prej të cilave ka zonën e vet të përgjegjësisë. Së bashku ata kanë një efekt synergistic, në masë të madhe rritur efektin e secilit komponent. Pjesa e lëngshme në shishe është L-karnitine. Thatë pjesa që është në

kapakun është një përzierje e ngrijë-tharë Spirulina, guarana dhe ekstrakt çaji jeshil.

L-karnitine

Baza e përbërjes së koktej Weex është L-carnitine (aka levocarnitine) është një kohë të gjatë – të njohur dhe të mirë-provuar ndezjes natyrore yndyrë. L-carnitine është një nga faktorët më të rëndësishëm të metabolizmit, të përfshirë direkt në metabolizmin e lipideve. Molekula e L-karnitin është e përfshirë në lipolysis – ndarjen e yndyrës te acideve yndyrore me formimin e ATP. Rezultatet e procesit në depozitat yndyrore fillojnë të shkrihen si bora shkrirjes në pranverë.

>>>>  NeuroSystem 7 | Нейросистема 7 për humbje peshe - mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

ekstrakt çaji jeshil

Studimet e shumta konfirmuar efektin e çajit të gjelbër në procesin e humbjes së peshës. Kështu hulumtuesit nga Birmingham ka gjetur se oksidimi i yndyrës është 17% më i shpejtë me një pritje çaj sesa me placebo. Përveç kësaj, ajo është gjetur se çaji jeshil jo vetëm që përshpejton oksidimi i lipideve, por rrit ndjeshmërinë ndaj insulinës, duke mos lejuar glukozën për të grumbulluar në gjak.

Një tjetër pronë e rëndësishme e ekstrakt çaji jeshil pasur presionin e ulët të gjakut mbi sfondin e reduktimin e kolesterolit, duke zvogëluar rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.

Spirulina

Algat, të klasifikuara si të ashtuquajturit

19 7 WEEX për humbje peshe  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

superfood – produkte të ngrënshme me një përmbajtje të lartë të lëndëve ushqyese. Spirulina përmban 60% proteinë të plotësuar me të gjithë aminoacidet esenciale. Sasia dhe cilësia e proteinave, algat është përpara i të gjitha burimeve të njohura të bimëve të kësaj lëndë ushqyese. Ajo është gjithashtu një burim i zinkut, sodium, selen, fosfor, magnez, mangan, kalium, bakër, kalcium, krom, dhe hekuri në të më shumë se 30 (!) Herë se spinaq. Dhe algat është një sorbent i fuqishëm natyror. Për listën e pronave të tjera të mahnitshme të Spirulina mund të jetë e gjatë: mbrojtjes nga rrezatimi, rehabilitimit pas goditje, trajtimin e diabetit, amiotroficheskom sklerozë dhe ethe hay. Por, në kuadër të koktej përshkruar Weex Ne jemi të interesuar në efektin e Spirulina në humbje peshe.

Efekti i algave është se ai hipertrofiada hyrë në stomak, duke zënë shumica e tij. Nuk ka carbs në Spirulina përbërjen e saj të shpejtë ju jep një ndjenjë e plotësi, pa dhënë kalori. Humbja e oreksit dhe të shpejtë ndjenja e ngopjes nuk ju lejon të nopem gjatë koktej pritjes

Ju do të jenë të interesuar të dinë:. E gjelbër gojëmjaltë Pierre Dukan: hollim nga një recetë francez

Guarana ekstrakt

guarana Amazonian është një bimë që rritet në Brazil dhe Paraguaj. Përmbajtja e lartë e lejuar të bëhet guaranin guarana një nga stimuluesve më efektive të përdorura në të ushqyerit sportive. Në bazë të bimëve ka krijuar një numër të madh të komplekseve të para-trajnimit dhe pije të buta. Por si ajo ndihmon për të humbur peshë?

>>>>  Presuren Cardio - opinionet, çmimi, komente, faqen zyrtare

Roli kryesor i guarana në procesin e humbjes së peshës është përshpejtimi i metabolizmit. Për shkak të përmbajtjes së flavonoids mund të rrisë enzimat e metabolizmit, e cila redukton kohën e ciklit të Krebsit. metabolizmi intensive nuk lejon të shkëputet karbohidrateve në yndyrë, konvertimin e tyre të energjisë, përdorimi efikas i cili do të lejojë guaranine lartpërmendur. Stimulimi i SNQ nuk do t’ju lejojë të ulur ende, duke rritur temperaturën e trupit dhe duke shkaktuar atë për të lëvizur.

Release formë Weex

Weex është një grup për përgatitjen individuale e pije. Forma e lëshimit të koktej lidhur me faktin se efikasiteti i përbërësve të tretur është reduktuar në dy Weex. Prandaj, para se të përdorni përzierje pije ngrijë-tharë përbërësit (Spirulina, Guarana, ekstrakt çaji jeshil) c L-carnitine lëngshme në shishe. Procesi Visual përzierjen tregohet në videon:

udhëzimet e përdorimit Weex

 1. Mix pluhur nga kurorëzon me të lëngshme nga shishe deri në shpërbërjen e plotë të pluhur dhe blerjen e gjelbër dendur.
 2. Masa përdorur matjen e Kupës 20 ml e koktej.
 3. Merrni çdo mëngjes në një stomak bosh.
 4. Para përdorimit, shkundur shishe.

Kundërindikimet

Prania e kalorive blocker guarana nxjerrjen imponon kufizimet e saj të përdorimit. Produkti është i kundërindikuar:

 • Njerëzit që vuajnë nga hipertensioni;
 • Pacientët me ulcera peptike e stomakut;
 • Njerëzit me sëmundje të zemrës.

të përdoret me kujdes gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

Kostoja Weex

Çmimi i një shishe Weex është …. Që shtesë është e re dhe ende nuk fitoi popullaritet në ish-Bashkimin Sovjetik, prodhuesi është i kënaqur vazhdimisht me zbritje promovuese. Për shembull, në këtë moment për të blerë Weex të mundshme për ….
Shpërndarja e mallrave zhvillohet tërësisht online sipas skemës në vijim:

 1. Ju të lënë numrin tuaj të telefonit në faqen e internetit e prodhuesit.
 2. Menaxheri do të lidhen me ju për tuaj të personalizuar kurs dhe detajet e rendit.
 3. Parcela me rrjedhën e koktej vjen në zyrën tuaj më të afërt postare.
 4. Ju paguani për blerjen pas pranimit.
Artikulli paraprakHephaestus Gel – opinionet, çmimi, komente, faqen zyrtare
Artikulli tjetërEroxel kapsula për potencë – mendimeve, të çmimeve, komente, faqen zyrtare
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.