EasySlim, Mashtrim? opinionet, çmimi, farmacia, ku të blini,

Çaji për dobësim EasySlim është një çaj natyral i formuluar posaçërisht për të stimuluar procesin e djegies së yndyrës në trup dhe humbjen e peshës. Ai përmban një kombinim unik të bimëve medicinale që përshpejtojnë metabolizmin, përmirësojnë tretjen dhe shtypin oreksin, gjë që ju ndihmon të humbni peshën e tepërt dhe të arrini figurën e dëshiruar.

Të qenit mbipeshë siç përcaktohet  nga shkalla e indeksit të masës trupore  nuk shoqërohet me rritje të vdekshmërisë kur merret parasysh veçmas nga problemet e tjera shëndetësore, ka zbuluar një studim i ri.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Mbipeshë

I njohur gjithashtu si BMI , llogaritja mat yndyrën e trupit të një personi bazuar në gjatësinë dhe peshën. Siç përdoret aktualisht, shkalla e BMI-së e ndan popullsinë e rritur në   shkallë të ndryshme të yndyrës trupore  .

Një i rritur  konsiderohet “mbipeshë” nëse BMI i tyre është në mes 25 dhe 29.9, ndërsa një peshë “e shëndetshme” ose “normale” përcaktohet si një BMI midis 18.5 dhe 24.9, sipas Qendrave të SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Një BMI prej 30 ose më shumë konsiderohet obez.

“Mesazhi i vërtetë i këtij studimi është se  mbipesha siç përcaktohet nga BMI është  një tregues i dobët i rrezikut të vdekshmërisë dhe se BMI në përgjithësi është një tregues i dobët i rrezikut shëndetësor dhe duhet të plotësohet me të dhëna si  perimetri i belit,  masa të tjera të dhjamosjes. yndyrë) dhe trajektorja e peshës”, tha autori i parë i studimit, Dr. Aayush Visaria, një mjek i mjekësisë së brendshme në Shkollën Mjekësore Rutgers Robert Wood Johnson në New Brunswick, New Jersey.

Megjithatë, kufizimet e studimit e bëjnë të vështirë përcaktimin nëse gjetjet janë për shkak të BMI-së apo faktorëve të tjerë, sipas ekspertëve që nuk ishin të përfshirë në hulumtimin e ri.

“Përdorimi i fjalës ‘mbipeshë’ këtu është mashtrues, pasi përjashton këdo me një BMI mbi 30. Në terma laikë, ‘mbipeshë’ normalisht do të interpretohej si çdokush me një peshë trupore mbi ‘normale’ dhe do të përfshinte pacientët obezë. “tha ai. Dr. Baptiste Leurent, lektor i statistikave mjekësore në Universitetin e Londrës, në një deklaratë.

“Ky punim gjeti një lidhje të qartë midis BMI-së dhe vdekshmërisë, para dhe pas rregullimit për faktorët e rrezikut”, tha Leurent, i cili nuk ishte i përfshirë në studim.

Për më tepër, studimet vëzhguese mund të tregojnë vetëm lidhjen, jo shkakun, tha Dr. Robert H. Shmerling, redaktor i lartë i fakultetit për Harvard Health Publishing, një degë e Shkollës Mjekësore të Harvardit në Boston.

“Ata shikuan normat e vdekjeve, por ka rezultate të tjera që janë gjithashtu të rëndësishme që ata nuk i panë, si cilësia e jetës ose zhvillimi i sëmundjeve të reja shoqëruese si rastet e reja të diabetit ose sëmundjeve të zemrës,” tha Shmerling, i cili nuk ishte. të përfshirë në studim.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Vdekja kundër sëmundjes

Në studimin e ri,  të botuar të mërkurën  në revistën PLOS ONE, studiuesit analizuan të dhënat e mbledhura për më shumë se 554,000 amerikane jo shtatzëna të moshës 20 vjeç e lart nga  Anketa Kombëtare e Intervistës së Shëndetit  1999-2018 . dhe  Indeksi Kombëtar i Vdekjeve në SHBA 2019. 

Ilaçi i gjeneratës së ardhshme të Eli Lilly rrit humbjen e peshës në 24%, më i shikuari ndonjëherë në prova

Visaria dhe bashkëautori i tij, Dr. Soko Setoguchi, profesor i mjekësisë dhe epidemiologjisë në Shkollën Mjekësore Rutgers Robert Wood Johnson dhe Shkollën e Shëndetit Publik Rutgers, më pas krahasuan nivelet e BMI me vdekjet që ndodhën gjatë 20 viteve të ardhshme.

Rreziku i vdekjes u rrit 18% në 108% për shumicën e njerëzve me një BMI më të madh se 27.5, tha Visaria, me rrezikun në rritje ndërsa pesha rritej në një kurbë në formë U.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Çfarë është EasySlim dhe për çfarë shërben?

Produkti i çajit për dobësim EasySlim është krijuar për të ndihmuar njerëzit të humbin peshë dhe të arrijnë figurën e dëshiruar. Ky çaj zakonisht përmban një kombinim të bimëve dhe bimëve që mund të kenë një efekt pozitiv në metabolizëm, të përshpejtojnë prishjen e depozitave të yndyrës, të ulin oreksin dhe të përmirësojnë tretjen. Si rezultat i konsumit të rregullt të çajit EasySlim , i kombinuar me një mënyrë jetese të shëndetshme, dietë dhe aktivitet fizik, njerëzit mund të arrijnë humbje peshe dhe të arrijnë objektivat e tyre për humbje peshe.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Indikacionet për përdorim

Çaji për dobësim EasySlim rekomandohet për kushtet e mëposhtme:

 • Kur dëshironi të humbni peshë dhe të arrini figurën e dëshiruar.
 • Kur vendosni të bëni ndryshime pozitive në stilin tuaj të jetesës dhe të arrini një trup më të shëndetshëm.
 • Kur tashmë hani shëndetshëm dhe angazhoheni në aktivitet të rregullt fizik, por dëshironi të rrisni përpjekjet tuaja për të humbur peshë.
 • Kur ju duhet të shtypni oreksin tuaj dhe të kontrolloni të ngrënit mes vakteve.
 • Kur jeni duke kërkuar për një ilaç natyral për të përmirësuar metabolizmin dhe tretjen për të përshpejtuar djegien e yndyrës.

Cili është rreziku?

Të qenit mbipeshë mbart rreziqe të konsiderueshme për shëndetin. Yndyra e tepërt mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të kushteve serioze shëndetësore, të tilla si sëmundjet kardiovaskulare, diabeti i tipit 2, presioni i lartë i gjakut, lloje të caktuara të kancerit dhe sëmundje të tjera kronike. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), obeziteti është një nga shkaqet kryesore të vdekjeve dhe sëmundjeve të parandalueshme në mbarë botën.

Si një burim autoritar informacioni, ne mund të citojmë statistika nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) të Shteteve të Bashkuara. Sipas CDC, më shumë se 42% e të rriturve amerikanë janë mbipeshë ose obezë. Ky është një numër i konsiderueshëm që rritet me kalimin e kohës. Ndikimi i mbipeshës në shëndetin publik është një problem serioz që kërkon vëmendje urgjente.

Si funksionon EasySlim ?

Çaji për dobësim EasySlim përmban një kombinim të zgjedhur posaçërisht të bimëve dhe bimëve që kanë veti të ndryshme që ndihmojnë në procesin e humbjes së peshës. Këto janë disa nga mekanizmat e mundshëm të veprimit të çajit GoSlim:

 • Rritni metabolizmin tuaj: disa nga barishtet në çajin EasySlim mund të nxisin metabolizmin e trupit tuaj. Kjo do të thotë që trupi juaj mund të djegë kaloritë që konsumoni në mënyrë më efikase, gjë që mund të çojë në humbje më të shpejtë të peshës.
 • Shtypja e oreksit: Disa komponentë të çajit EasySlim mund të kenë një efekt qetësues ose ngopës, i cili ndihmon në shtypjen e oreksit dhe kontrollin e ngrënjes mes vakteve. Kjo mund të ndihmojë në reduktimin e marrjes së kalorive dhe humbjen e peshës.
 • Përmirësimi i tretjes: Disa bimë dhe barishte në çajin EasySlim mund të kenë efekte pozitive në sistemin e tretjes, duke nxitur përthithjen më të mirë të lëndëve ushqyese dhe duke përmirësuar funksionimin e përgjithshëm të stomakut dhe zorrëve. Kjo mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të lehtë dhe të mbani një proces të shëndetshëm të tretjes.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Përbërësit EasySlim (përbërja)

Veprimi i secilit prej përbërësve të listuar në çajin EasySlim për humbje peshe:

 • Frutat e gdhendura : Frutat e gdhendura zakonisht përfshijnë fruta të ndryshme si mollë, dardha, ananasi, etj. Ato janë të pasura me fibra dietike, vitamina dhe minerale që mund të përmirësojnë tretjen, të ofrojnë një ndjenjë të ngopjes dhe të promovojnë shëndetin e përgjithshëm. /
 • Frutat e koprës : Frutat e koprës mund të kenë efekte karminative dhe antispazmatike, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e fryrjes së barkut dhe përmirësimin e tretjes. /
 • Boronicat : Boronicat përmbajnë antioksidantë dhe fitokemikale që mund të ndikojnë pozitivisht në shëndetin e zemrës dhe metabolizmin. 
 • Lulja e kamomilit: Lulja e kamomilit ka veti anti-inflamatore dhe qetësuese që mund të ndihmojnë në lehtësimin e stresit dhe përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28278496/
 • Rrënja e kantarionit : Rrënja e kantarionit mund të përdoret për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për të reduktuar ankthin. 

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Rreziqet, sa efektiv është, përfitimet e EasySlim

Çaji për dobësim EasySlim ofron përfitimet e mëposhtme të mundshme:

 • Mbështetje për humbjen e peshës: Çaji EasySlim është formuluar posaçërisht për t’ju ndihmuar të arrini dhe mbani një peshë të shëndetshme. Përbërësit e tij mund të përmirësojnë metabolizmin, të ulin oreksin dhe të shpërbëjnë yndyrën, gjë që mund të kontribuojë në humbjen e peshës.
 • Rritni energjinë: Disa nga përbërësit e çajit EasySlim mund të ndihmojnë në rritjen e energjisë dhe reduktimin e ndjenjës së lodhjes. Kjo mund të jetë e dobishme për të mbajtur një mënyrë jetese aktive dhe për të përmirësuar aktivitetin fizik.
 • Përmirësimi i tretjes: Përbërësit e çajit EasySlim mund të kenë një efekt pozitiv në sistemin tretës, duke nxitur tretje dhe përthithje më të mirë të lëndëve ushqyese.
 • Mbrojtja antioksiduese: Disa përbërës të çajit EasySlim , si çaji jeshil ose boronicat, përmbajnë antioksidantë që mbrojnë trupin nga radikalet e lira të dëmshme dhe promovojnë shëndetin e përgjithshëm.

EasySlim mënyra e përdorimit, fletëpalosje, udhëzime

Në vijim, sipas udhëzimeve dhe udhëzimeve, renditen kundërindikimet, efektet anësore, mënyra e administrimit dhe ruajtjes së barit.

Kundërindikimet

Gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji, rekomandohet shmangia e përdorimit të çajit EasySlim ose ndonjë produkti dobësues për shkak të mungesës së sigurisë së vendosur për fëmijën. Nëse jeni alergjik ndaj ndonjë përbërësi të çajit GoSlim, duhet të shmangni përdorimin e tij dhe të lexoni me kujdes listën e përbërësve. Çaji EasySlim nuk rekomandohet për fëmijët dhe adoleshentët pa u konsultuar me një pediatër.

Efekte anësore

Çaji EasySlim mund të ketë kundërindikacione për disa njerëz. Ekziston rreziku i reaksioneve alergjike nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Për më tepër, disa përbërës mund të ndërveprojnë me medikamente të caktuara, kështu që këshillohet kujdes.

Si të përdorni, si të merrni

Çaji për dobësim EasySlim duhet të përdoret sipas udhëzimeve të prodhuesit. Këto janë rekomandime të përgjithshme për përdorim:

 1. Lexoni udhëzimet: Lexoni dhe ndiqni me kujdes udhëzimet në paketimin e çajit EasySlim për ta përgatitur dhe konsumuar siç duhet.
 2. Përcaktoni dozën: Ndiqni dozën e rekomanduar dhe shmangni tejkalimin e saj për të shmangur efektet anësore.
 3. Përgatitja e çajit: Përgatitni çajin sipas udhëzimeve në paketim, zakonisht duke e futur qesen e çajit në ujë të nxehtë për një kohë të caktuar.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Si të mbani

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë.

Rezultati i përdorimit të EasySlim

Rezultatet e përdorimit të çajit EasySlim për humbje peshe mund të ndryshojnë në varësi të personalitetit të individit. Këtu janë disa nga rezultatet e mundshme të përdorimit të çajit GoSlim:

 • Përshpejtimi i metabolizmit: Çaji EasySlim mund të ndihmojë në rritjen e shkallës metabolike të trupit, gjë që ndihmon në përshpejtimin e djegies së kalorive dhe humbjes së peshës.
 • Shtypja e oreksit: Disa nga përbërësit e çajit EasySlim mund të kenë veti që ndihmojnë në uljen e oreksit dhe kontrollin e dëshirës për të ngrënë, gjë që mund të ndihmojë në uljen e marrjes së kalorive.
 • Përmirësimi i tretjes: Disa përbërës të çajit EasySlim mund të përmirësojnë tretjen, të zvogëlojnë fryrjen dhe të përmirësojnë funksionimin e sistemit tretës, duke kontribuar në tretje dhe përthithje më efikase të lëndëve ushqyese.
 • Hidratimi i trupit: Disa variante të çajit EasySlim përmbajnë përbërës që ndihmojnë në hidratimin e trupit dhe ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit.
 • Rritni energjinë: Disa përbërës në çajin EasySlim , si çaji jeshil ose kafeina, mund të ndihmojnë në rritjen e niveleve të energjisë dhe të mbështesin një mënyrë jetese aktive.

Këtu janë disa mendime nga përdoruesit e vërtetë

“”Përshëndetje të gjithëve, unë quhem Carlos dhe dua të ndaj përvojën time me çajin EasySlim . Si mekanik, pjesën më të madhe të kohës e kaloj në këmbë dhe shpesh ndihem i lodhur dhe me pak energji. Pasi fillova të marr çaj EasySlim , vura re një përmirësim të dukshëm në energjinë time dhe mirëqenien e përgjithshme. Vura re gjithashtu se humba disa kilogramë shtesë, që ishte një bonus i mirë. Çaji ka një shije të këndshme dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të qëndruar të shëndetshëm dhe në formë. Unë ia rekomandoj atë kujtdo që kërkon një ilaç natyral për humbje peshe dhe rritje të energjisë.”

“”Përshëndetje, unë quhem Marta dhe dua të ndaj përvojën time me çajin EasySlim . Si një nënë që rri në shtëpi, kam gjithmonë shumë për të bërë dhe pak kohë për të ushtruar. Vendosa të provoja çajin EasySlim dhe u befasova këndshëm nga rezultatet. Pas disa javësh përdorimi, vura re një ulje të oreksit dhe humbje peshe. Gjithashtu ndihem më energjik dhe aktiv. Shija e çajit është shumë e këndshme dhe jam e lumtur që mund ta ruaj figurën pa shumë përpjekje. Çaji EasySlim është bërë rituali im i përditshëm dhe me siguri ia rekomandoj kujtdo që dëshiron të arrijë qëllimet e tij për të humbur peshë.”

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<

Leave a Comment