Skip to content

EMS Six Pack – mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Një nga shpikjet e fundit të vitit 2017 në fushën e myostimulation elektrike – EMS Six Pack, ushtrim për muskujt e barkut, kofshët dhe krahët. Kjo është një imitues relativisht i lirë që është projektuar për të stimuluar muskujt pa stërvitje fizike dhe udhëtime në klub sportiv. Por ajo është e vlefshme?

Pse nevoja për gjashtë paketë EMS simulator

EMS gjashtë pack stimulon muskujt nëpërmjet rrymës elektrike, është një mënyrë për reduktimin e forcës. impulse elektrike të bëjë muskujt të punojnë në një gjendje pasive, pa stres dhe pajisjet shtesë. Kjo metodë është projektuar për

1 27 EMS Six Pack  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

toning zonat problematike në shtëpi.

rekomandon

se çfarë të bëni dhe çfarë rezultatesh janë premtuar nga prodhuesi

Metoda e operimit është shumë e thjeshtë, petals e EMS stimulator muskujve bashkangjitur në zonën e problemit, për shembull, abdomen. Pajisja celulare është nisur nga një buton dhe për të prodhuar impulse elektrike që kalojnë përmes lëkurës në muskuj. Stimulimi i tillë, në një farë mënyre, crunches zëvendësues për abs.

Prodhuesi i imitues rekomandon që ju keni zona të veçanta stimuluese për 20-25 minuta ​​em>.

EMS trajnimit është bërë më e mirë çdo ditë të tjera në mënyrë që muskujt të kenë kohë për të shërohen.

Gjatë javës nuk do të vijë premtuar forcimin e muskujve (tonusit), dhe pas 1-1,5 muaj stimulim për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Një histori pak e shpikjes EMS & nbsp; gjashtë pack

Në 50-60-ta në fushën e mjekësisë sportive, Bashkimi Sovjetik zhvilluar një metodologji, e bazuar në përdorimin e muskujve elektrike myostimulation në atletët të trajnimit. Qëllimi është për të rritur fuqinë nëpërmjet stimulimit të muskujve aktuale. Më vonë, në 70-ta, kjo teknikë arriti në vendet perëndimore, ku ka pasur një studim i mëtejshëm i mekanizmave të veprimit të myostimulation elektrike për njeriun e muskujve. Më vonë EMS gjeti përdorimin e saj në qendrat e rehabilitimit, ku pacientët dergjur stimuluar muskujt atrofizuar dhe mirëmbajtur vitalitetin dhe peshën e tyre. Në vitet nëntëdhjetë kjo teknikë ishte jashtë rehabilitimit për masat e njerëzve të shëndetshëm, dhe u bë objekt i të ardhurave të kompanive që pajisjet stërvitje prodhim për

>>>>  çaj Purple Chang-shu | Чанг-Шу për humbje peshe - produkte origjinale, blej tani, opinionet, çmimi

stimulimin e muskujve pa lënë shtëpinë.

Për dhe kundër EMS Six Pack

Në fakt, të ndritshme është EMS gjashtë pack nuk do të thotë efekt real dhe përfitim për muskujt e barkut dhe palestër në përgjithësi.

Këtu janë rezultatet që premtimet prodhues:

 • forcimin e muskujve;
 • rritjen e muskujve;
 • djegia yndyrë;
 • korrigjimi i zonave të problemit dhe gjetjen e bilancit të drejtën e përmasa;
 • reduktimin e celulitit.

Next, të shikojmë se çfarë realitetit dhe çfarë është e marketingut.

Historia e shfaqjes së simulators të këtij lloji është e qartë se stimulimi elektrik ndihmon për të ruajtur tonin e muskujve, ose

20 18 EMS Six Pack  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

të fitojë shkaktuar atrofi me anë palëvizshëm e jetës së pacientit. Studimet kanë konfirmuar efektet pozitive të stimulimit elektrik në muskujt, duke rritur fuqinë e tyre, ruajtjen e peshës, parandalimin e dëmtimit të mëtejshëm të fibrave.

Por asnjë i eksperimentit tregoi asnjë efekt në djegien yndyrë, pra, reduktimin e celulitit, por jo vetëm të identifikohet dhe të ndikojnë në rritjen e muskujve. Prandaj, shumica e cilësi të projektuar për të tërhequr më shumë konsumatorë në mesin e burrave dhe grave. Nga kjo rrjedh:

 • për – ton, forcuar dhe forcë rritjen e muskujve;
 • kundër -. Një premtim për të djegur yndyrë dhe për të fituar në masë të muskujve

Kundërindikimet për përdorimin e stimulator muskujve EMS gjashtë pack

Fakti se punimet imitues në një gjendje të qetë, pa ngarkesë, nuk do të thotë se përdorimi i tij nuk ka contraindications. E simulator është e ndaluar në:

 • sëmundjet e proceseve inflamatore të organeve të barkut zgavër;
 • sëmundjeve të zemrës duke përfshirë prani te

  pacemakers;

 • gjatë shtatzënisë;
 • për frakturave dhe çrregullimeve kurrizore.

Si dhe përdorimi i imitues është e ndaluar në virale, kanceri, sëmundjet e lëkurës dhe çrregullime mendore.

>>>>  Anti Cellulium - opinionet, çmimi, komente, faqen zyrtare

Si të përdorni EMS Six Pack për shtypin?

Para se të përdorni imitues ju duhet pastruar lëkurën zonat tuaja problematike, e thatë nga lagështia, dhe madje edhe për të hequr flokët e padëshiruar për të siguruar se trajneri është i ankoruar mirë në lëkurë. Në grup origjinale EMS Six Pack dhënë një xhel të veçantë e cila është aplikuar me petals e imitues dhe ofron përçueshmëri të mirë.

Në simulator ka 15 modes që janë të lehtë për të marr në ndjenjat, në varësi të efektit të dëshiruar. Për të filluar stimulim, ju duhet vetëm të shtypni një buton të vetëm në / off dhe zgjidhni intensitetin. Pas 15 ose 25 minuta ​​em> e ushtrimit, nevojat makinë të jetë i fikur. Ajo duhet të lahen në ujë të rrjedhshëm, të larë çdo tepricë dhe do të lejojë që të thatë. Dhe lëkura duhet të pastrohen dhe të trajtohen me antiseptik.

Edhe prodhuesit të rekomandojë për të kombinuar EMS trajnime me ushtrimin

15 3 EMS Six Pack  mendime, çmimi, komente, faqen zyrtare

, duke shtuar ulem-ups, push-ups, dhe edhe më shumë twists për shtypin. Në çdo rast, pa mocionet dinamike për të arritur një efekt të dukshëm. Myostimulation mund të plotësojë trajnimit peshë, trajnimit për konkurse, për të shmangur lodhjen e tepruar të muskujve në ngarkesë konstante. Kështu, EMS mund të shpenzohen në ditët e pushimit si relaksim dhe shkarkimit.

Përfundim EMS

në forume, dhe faqet e madje edhe e ngrohtë mund të gjeni një shumë reagime pozitive, duke përfshirë edhe trajnerët palestër, shpalli ndikimin e EMS në rritjen masive, humbje yndyrë etj Kjo është e gjitha kritikat e paguara, të shkruar në mënyrë specifike për të reklamuar një produkt dhe rritje të . shitjet

>>>>  Кардиотонус | Karditonys nga hipertensioni - opinionet, çmimeve, komente, faqen zyrtare

No kalitur atlet nuk e konfirmon një varg të tillë magjike të veprimit të stimulator muskujve, duke e ditur se trupi i ndihmon të rritur normën e zemrës – shkalla e zemrës dhe kohëzgjatjen e ngarkesës, jo njëzet minuta.

Ne mund të themi se stimulim të përshtatshme për njerëzit patrajnuar që kanë nevojë të shërohet pas një sëmundjeje ose periudhën e shtrimit (përfshirë contraindications) . Por për të folur për zëvendësimin e plotë fizik të ushtruar (tkurrje vullnetar) është e pamundur. Mendoni gjatë dhe të vështirë në lidhje me nëse për të blerë, e di se duke bërë sportive mund të arrijë rezultate më të mira.

Previous article

Lordliness - opinionet, çmimi, komente, faqen zyrtare

Next article

Artrofast - opinionet, çmimi, komente, faqen zyrtare