Erectil, Si të përdoret? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të blini

Erectil është një  suplement efektiv për fuqinë seksuale dhe aktualisht është një nga më të shiturit në të gjithë Evropën. Sepse falë përbërjes 100% natyrale ofron efekte të garantuara dhe afatgjata pa kimikate të rrezikshme për organizmin.

Në fakt, ajo mund të merret  pa recetë  dhe garanton ereksione të sigurta dhe të qëndrueshme, si dhe parandalimin e derdhjes së parakohshme. Erectil vjen në shpëtimin e të gjithë burrave që kanë humbur fuqinë  dhe duan të kthehen për të kënaqur dhe pëlqyer njëri-tjetrin.

12 fakte befasuese për ereksionin

Pavarësisht nëse e keni apo jo, ndoshta mendoni se dini gjithçka që duhet të dini për penisin. Por disfunksioni erektil (ED) prek deri në 30 milionë meshkuj amerikanë, shumë prej të cilëve nuk e kuptojnë se si dhe pse ndodh.

Kontrolli: PROSTACARE

1 Shumica e meshkujve që vuajnë nga disfunksioni erektil nuk e përjetojnë atë. Burrat e moshuar kanë më shumë gjasa të vuajnë nga pakënaqësia e ereksionit sesa nga  mosfunksionimi erektil  . Kjo do të thotë se arritja dhe mbajtja e ereksionit është bërë më e vështirë dhe frustruese se më parë, por nuk është e pamundur.

2. Penisi është delikat. Po, ju mund të thyeni penisin tuaj. Megjithatë, kjo nuk është një kockë e thyer, por një këputje e një ene gjaku në penis, e cila shkakton ënjtje të dhimbshme. Sipas  Shërbimit Shëndetësor Kombëtar të Mbretërisë së Bashkuar, një e treta e frakturave të penisit lidhen me marrëdhëniet seksuale në të cilat partneri është në krye.

3. ereksioni ndodh herët. Si në barkun e nënës, në fillim. Fetuset meshkuj  mund të kenë  ereksion në mitër.

4. Ilaçet për mosfunksionimin erektil nuk funksionojnë gjithmonë. Ilaçet që ndihmojnë meshkujt me disfunksion erektil të rifitojnë një jetë seksuale të shëndetshme funksionojnë vetëm rreth dy të tretat e rasteve. Për më tepër,  Psychology Today  raporton se disa burra kanë nevojë për doza gjithnjë e më të mëdha, me efekte anësore gjithnjë e më intensive.

5. Peniset më të shkurtra shkaktojnë ereksione më të mëdha. Studimet  tregojnë  se meshkujt me penis më të shkurtër kanë ereksione që rrisin madhësinë e penisit me 86%. Për peniset më të gjata, rritja është afërsisht 47%.

6 Ereksioni mesatar është 5.7 inç. Një studim i  vitit 2013  u përpoq të përcaktonte madhësinë e penisit një herë e përgjithmonë. Rezultatet: Penisi mesatar në ereksion është vetëm 5.6 inç i gjatë. Të dhënat vijnë drejtpërdrejt nga pjesëmarrësit e studimit të cilët janë vetëmatur, ndaj pyetja është se sa e ekzagjeruan.

7. Ereksioni më i madh në botë është 13.5 inç. Thuhet se Jonah Falcon ka penisin më të madh në botë, i cili është mbi një metër i gjatë kur është në ereksion. Kur është i dobët, ai mat 9.5 inç.

8. Mosfunksionimi erektil mund të sinjalizojë një problem serioz shëndetësor. Ndonjëherë problemet seksuale janë shenjë e problemeve më të mëdha. Sipas klinikës Mayo, mosfunksionimi erektil mund të shkaktohet nga sëmundjet e zemrës, diabeti, sëmundja e Parkinsonit, skleroza e shumëfishtë, kolesteroli i lartë dhe më shumë.

9. Ereksioni nuk është i nevojshëm për orgazëm. Po, meshkujt që nuk mund të kenë ereksion mund të përjetojnë sërish orgazëm.

Erectil

10 Stili juaj i jetesës mund t’ju bëjë më të ndjeshëm ndaj mosfunksionimit erektil. Sipas klinikës Mayo  , alkoolizmi, përdorimi i drogës, mbipesha, pirja e duhanit, disa medikamente dhe madje edhe “çiklizmi afatgjatë” mund të çojnë në mosfunksionim erektil.

11. Burrat kanë tre deri në pesë ereksione në natë. Çdo natë kur flini, penisi juaj punon shumë. Burri mesatar përjeton deri në pesë ereksione gjatë gjumit, secila që zgjat rreth 30 minuta.

Stresi i 12 ED mund ta përkeqësojë situatën. Mosfunksionimi erektil mund të shkaktojë stres mendor, dhe  stresi mendor  mund të shkaktojë disfunksion erektil. Kur burrat bëhen të frustruar me paaftësinë e tyre për të performuar, tejkalimi i ED mund të jetë edhe më i vështirë. Mund të jetë e dobishme të flisni me mjekun ose seksologun tuaj.

Si funksionon suplementi Erectil?

Erectil është një shtesë jashtëzakonisht  e lehtë  për t’u marrë. Mund të merret edhe pak para marrëdhënies seksuale pasi mund të fillojë të veprojë në vetëm 15-20 minuta dhe rekomandohet përdorimi i vazhdueshëm për 30 ditë.

Falë një formule speciale të bazuar në xhinko biloba, maca dhe citruline, të pasura me  antioksidantë  dhe  imunostimulantë,  lufton problemet me disfunksionin erektil duke rregulluar  ekuilibrin hormonal  dhe stimuluar  testosteronin .

Përbërësit:

I njohur më mirë si xhensen, është një nga agjentët më të famshëm rigjallërues. Është kultivuar me shekuj në Peru, ku luftëtarët e kanë përdorur në kohët e lashta për shkak të vetive të shumta energjike. Me kalimin e kohës, disa  studime shkencore  kanë treguar efektivitetin e tij edhe në fushën e seksit, pasi rikthen në mënyrë perfekte  ekuilibrin hormonal  dhe rrit ndjeshmërinë  e testosteronit dhe penisit.

Përveç kësaj, i ndihmon meshkujt të kapërcejnë më mirë andropauzën pasi është i pasur me vitamina B dhe C, të dobishme në luftën kundër plakjes. Maca ka fituar një vend nderi në  fitoterapi,  e cila e sheh atë si heroin e  provave të shumta klinike  që vazhdimisht demonstrojnë efektivitetin e saj. Po aq i rëndësishëm është efekti i tij pozitiv në rritjen e dëshirës, ​​pasi shpesh është e vështirë të ndihesh i qetë dhe i qetë me veten ndërsa plakesh dhe përfshihesh në rutinën tënde të përditshme.

Ginkgo biloba, pema magjike

Ginkgo biloba, së bashku me xhensen peruan, bëhet një aleat i përsosur për njerëzit për shkak të vetive të tij. furnizimi i shpejtë me gjak i korpusit kavernosum, duke parandaluar kështu disfunksionin erektil. Një bimë e lashtë, xhinko biloba , është e pasur me  antioksidantë dhe flavonoide  dhe është përdorur gjithmonë për të trajtuar një sërë sëmundjesh.

Nuk është rastësi që aktualisht është një nga suplementët më të përdorur, pasi studime të shumta konfirmojnë se  përfitimet e tij  janë të shumta dhe variojnë nga përmirësimi i  kujtesës  dhe funksioneve njohëse e deri te efekti pastrues në mëlçi.

Tani bima përdoret gjerësisht në mjekësinë homeopatike për astmën dhe problemet e frymëmarrjes, por edhe për trajtimin e bajameve dhe gjendjeve të ndryshme inflamatore. Xhinko  biloba  është një bimë kineze dhe konsiderohet legjendare, sepse është jashtëzakonisht e qëndrueshme dhe arrin të mbijetojë edhe në kushte më pak se optimale.Nuk është rastësi që në Japoni konsiderohet një pemë e shenjtë, që gjendet  shpesh  pranë vendeve të kultit.

Citrulline dhe barishte tropikale

Përveç maca dhe xhinko biloba, suplementi përmban edhe citruline, një aminoacid që shndërrohet në argininë, e cila zgjeron enët e gjakut. Prandaj, citrulina vepron si një  vazodilator  , i cili vepron si një ilaç i vërtetë antihipertensiv.

Së bashku me barëra të tjera ekzotike si Muira puama dhe Cordyceps,  kërpudha  ftohëse kineze  , ajo vepron si një afrodiziak për  performancë edhe më të mirë seksuale  .

Përfitimet e suplementit seksual Erectil:

Erectil është i shkëlqyeshëm si fizikisht ashtu edhe mendërisht.

Kujdesi për mirëqenien tuaj  seksuale  është thelbësor për të pasur një jetë të kënaqshme në çdo mënyrë. Një jetë seksuale e kënaqshme ju lejon të përballeni më mirë me stresin dhe të keni një  trup që funksionon siç duhet  , kështu që të kujdeseni për të do të thotë të kujdeseni për veten gjatë gjithë kohës.

Erectil u vjen në ndihmë meshkujve dhe falë vetive të përbërësve të tij, bëhet një ndihmës i rëndësishëm për të mos humbur mashkulloritetin dhe ruajtjen e  marrëdhënieve  dhe dëshirës. Mirëqenia seksuale është sinonim i  shëndetit  dhe  dëshirës  , ​​kur mbahet gjallë, ju lejon të menaxhoni marrëdhëniet tuaja me veten dhe të tjerët në siguri të plotë.

Të kujdesesh  për seksualitetin tënd është një akt dashurie për veten. Erectil është  një  ndihmës me cilësi të lartë që i lejon të gjithëve të shijojnë më mirë  sferën psikoseksuale.

Erectil

Rezultatet:

Disa përdorues, përveçse vlerësojnë  cilësinë e tij shumë të lartë  , raportojnë se kanë gjetur një  mirëqenie të përgjithshme  që nuk e kanë ndier prej disa kohësh, si dhe  energji  dhe vrull të madh, që i bën të lumtur si meshkujt ashtu edhe çiftet.

Të tjerë, mes atyre që e përdorin, pohojnë se tashmë e kanë përfshirë  në rutinën e tyre të përditshme  të suplementeve të dobishme për mirëqenie të plotë. Prandaj, mund të themi se  Erectil funksionon  dhe gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut dhe forcën dhe qëndrueshmërinë fizike.

Shqyrtimet dhe opinionet e njerëzve që kanë provuar Erectil:

Sipas  vlerësimeve të konsumatorëve  , Erectil gëzon  një shkallë shumë të lartë kënaqësie  . Ka shumë  komente dhe dëshmi  nga ata që e kanë provuar. Përzgjedhja e përbërësve të tij vlerësohet veçanërisht nga njerëzit që shmangin përgatitjet kimike për shkak të problemeve shëndetësore.

Siç raportohet në faqen zyrtare, 42-vjeçari Adriano thotë se së fundmi ka pasur një ereksion shumë të dobët që nuk ka zgjatur shumë, por pasi ka marrë Erectil i është rikthyer rezistencës maksimale  dhe  i  ka dhënë të dashurës një kënaqësi të re.

Kundërindikimet:

Erectil është i sigurt dhe, mbi të gjitha,  funksionon  . Ndër ata që e kanë përdorur, nuk  janë raportuar ndonjëherë efekte anësore  , për këtë arsye shitet  pa recetë  , pikërisht sepse nuk përmban kimikate dhe vetëm përbërës natyralë. Shumë ekspertë ua rekomandojnë gjithashtu njerëzve që vuajnë nga  mosfunksionimi kronik erektil  , duke rekomanduar që konsumatori të kryejë të paktën një cikël të plotë për të parë përfitimet.

Rezultatet  janë  konstante me kalimin e kohës dhe garantojnë  ereksion të sigurt ditor  , por jo vetëm aktivizimi i testosteronit dhe orët e gjata të seksit të pakujdesshëm janë të rëndësishme. Erectil është një suplement që synon të zgjidhë të gjitha llojet e problemeve që shkaktojnë disfunksionin erektil.

Çmimi, ofertat dhe ku të blini:

Suplementi shitet me   50%  ulje nga çmimi i rregullt, një çmim fantastik për përbërësit më cilësor. Erectil është  perfeksion i vërtetë  në fushën e suplementeve, i lehtë në përdorim dhe rezultat i garantuar.

Erectil mund ta blini  në faqen zyrtare(duke klikuar mbi banerin këtu në faqen e internetit), ku aktualisht është 50% më lirë, duke ndjekur hapat e mëposhtëm:

  • Plotësoni  formularin e porosisë  në faqen e internetit pasi të shtypni butonin “porosi”.
  • Prisni që  Shërbimi i Klientit  t’ju kontaktojë për të konfirmuar porosinë tuaj dhe për të dhënë detaje dhe informacione të mëtejshme si adresa juaj e transportit

Pasi të keni bërë porosinë tuaj, ju lutemi prisni disa ditë për ta marrë atë.

Për më tepër, është e mundur  të paguani me dorëzim  në një mënyrë krejtësisht anonime, të përshtatshme dhe të sigurt. Prodhuesi garanton anonimitetin dhe shpërndarjen në  privatësi  dhe diskrecion të plotë, dhe madje siguron një rimbursim nëse nuk jeni të kënaqur. Gjatë telefonatës së parë, kur bëni një porosi, Departamenti i Shërbimit të Klientit do të sigurohet që t’i bëjë klientit disa pyetje në mënyrë që të rekomandojë një   dozë të personalizuar që plotëson më së miri pritshmëritë individuale.

Leave a Comment